Úvod Výrobcovia Huawei Huawei Ascend Mate 7 oficiálne: 6“ kovový gigant so 4 100 mAh...

Huawei Ascend Mate 7 oficiálne: 6“ kovový gigant so 4 100 mAh batériou

17

Čínsky výrobca Huawei, dnes ešte pred veľtrhom IFA predstavil dlho očakávaný model Ascend Mate 7. Vďaka niekoľkým uniknutým informáciám sme síce približne vedeli, čo máme čakať, no je pekné vidieť, že finálny produkt vyzerá ešte o čosi lepšie. Každopádne, čakanie je na konci, poďme sa teda pozrieť na to, čo na vás čaká.

Možno sa pýtate, prečo sme ho nazvali gigantom. Stačí sa pozrieť na jeho rozmery. Jeho výška je totiž 157 milimetrov, zatiaľ čo jeho šírka a hrúbka sú 81, resp. 7,9 milimetrov. Novinka od Huawei je tak o niečo väčšia, než novo predstavený Galaxy Note 4, no zároveň je aj o niečo tenšia. Pri 185 gramoch sa zároveň nedá tvrdiť, že by nový Ascend Mate 7 trpel anorexiou. Huawei sa okrem toho podarilo vyrobiť zariadenie s extrémne úzkymi rámikmi, ktoré sú široké len 2,9 milimetra. Celkový pomer displeja ku konštrukcii je tak 83%.

Jeho hlavným lákadlom je však veľký, 6-palcový LTPS displej s rozlíšením 1 920 x 1 080 s pixelovou hustotou 368 pixelov na palec. Vo vnútri zariadenia tiká osemjadrový procesor Hisilicon Kirin 925 v konfigurácii 8+1. Áno, novinka od Huawei má v skutočnosti osem jadier. Štyri z nich tikajú na takte 1.8 GHz, ďalšie štyri na takte 1.3 GHz a jedno jadro na skromných 230 MHz.

Presne tak, ako sme očakávali, Ascend Mate 7 príde v niekoľkých verziách. Podobne ako v prípade LG G3, aj Ascend Mate bude ponúkať 16 GB úložiska v kombinácii s 2 GB operačnej pamäti, alebo 32 GB úložiska v kombinácii s 3 GB RAM. Na zadnej strane sa v prípade oboch modelov nachádza 13 MPix fotoaparát s clonou f/2.0.

Celé zariadenie poháňa obrovská batéria s kapacitou 4 100 mAh, ktorá vám zariadenie pri živote udrží aj niekoľko dní. Výrobca okrem toho zariadenie optimalizoval a svojim budúcim zákazníkom sprístupnil režim šetrenia energie. Jedná sa o veľmi podobné riešenie ako v prípade Galaxy S5. Konektivita zariadenia je rovnako zaujímavá, ako zvyšok špecifikácií. Huawei Ascend Mate 7 totiž podporuje až LTE Cat.6 (LTE Advanced) s rýchlosťou sťahovania až do 300 Mbps. Na palube novinky sa nachádza Android 4.4 KitKat s najnovším používateľským rozhraním Emotion UI 3.0.

Čo sa týka dostupnosti a ceny tohto zariadenia, verzia v konfigurácii 2/16GB bude dostupná za 499€, zatiaľ čo 3/32GB verzia sa začne predávať za 599€, čo je možno viac, než sme čakali. Zariadenie bude dostupné v októbri a to vo viac ako 30 krajinách po celom svete, medzi ktorými by nemalo chýbať ani Slovensko.