Aj napriek tomu, že sa nám páči, že LG prišlo s niečím novým a niečím, čo môže vylepšiť používanie smartfónu, musíme dať za pravdu majiteľom LG G5, že celkový mechanizmus menenia jednotlivých modulov nie je ideálny. Je pomalý a zbytočne komplikovaný.
Motorola sa na celý problém pozrela úplne inak a namiesto vymieňania batérie a v podstate vnútorných komponentov využíva silné magnety. Na tie stačí pripnúť modul a všetko funguje takmer okamžite.
Na pódium sa teda vykotúľal Ashton Kutcher a predstavil nový koncept Moto Mod, ktorý využíva najnovší smartfón, Moto Z. Odhliadnuc od podpriemernej prezentácie, Moto Mody naozaj môžu byť systém, ktorý zmení celý nápad modulárnosti zariadení.
Je to preto, lebo zákazníkom ponúkajú jednoduchý spôsob používania, ktorý doteraz nemali k dispozícii. Nikto predsa niekde na výlete nechce vyťahovať batériu a premieňať kryty. To je príliš komplikované. Ľudia chcú čo najjednoduchší mechanizmus a okamžité fungovanie.
Kľúčom sú silné magnety
Na to, ako celý mechanizmus funguje si ešte musíme počkať. Ak sú však magnety naozaj tak silné a pripojenie tak stabilné, ako Motorola tvrdí, máme sa na čo tešiť. Čo sú však modulárne smartfóny? Nejde len o nádherne vyriešený problém, ktorý sme vôbec nemali. Možno.
Moduly mnohým stále môžu prísť ako hračky, ktoré vôbec nepotrebujeme. Väčšiu batériu by výrobcovia predsa napratali do o niečo hrubšieho zariadenia. Vreckový projekt je fakt pekná vychytávka, no nejde o niečo, bez čoho by sme sa deň čo deň neobišli. Možno najlepším rozšírením je reproduktor od JBL, ktorý je síce poriadne hrubý, no stále tenší, než väčšina Bluetooth reproduktorov.
Na to, aby sa z modulárneho dizajnu stal úspech bude Motorola potrebovať viac, než len reproduktor. Či už je to len dočasný hype alebo o modulárnych smartfónoch budeme písať aj o päť rokov, užime si zatiaľ to, čo Motorola priniesla.
Čo hovoríte na moduly a smartfóny? Myslíte si, že sa táto myšlienka uchytí?