Úvod Zariadenia MONŠTRÁ Z ČÍNY: Tieto 3 kolobežky nemajú konkurenciu! Ich cena práve prerazila...

MONŠTRÁ Z ČÍNY: Tieto 3 kolobežky nemajú konkurenciu! Ich cena práve prerazila dno

Vybrať si správnu elektrickú kolobežku nie je jednoduché. My sme to spravili za vás. Výber sme zúžili na 3 špičkové modely.

1

Elektrické kolobežky patria medzi najobľúbenejšie dopravné prostriedky. Sú šikovné, dosť rýchle a perfektne skladné na to, aby sa dali použiť na rôzne účely. Byť to dochádzanie do práce, do školy alebo len na bežné jazdenie.

Elektrické kolobežky: Ktorú vybrať?

Jedny z cenovo najvýhodnejších sú kolobežky značky NAVEE, ktorú pomáhali navrhnúť inžinieri Xiaomi. Tí sú veľmi dobre známi vlastnými kolobežkami, no expertízu priniesli aj do spriaznenej firmy NAVEE. Je to vidieť už na prvý pohľad. 3 modely, ktoré nájdete v tomto článku prinášajú rôzny výkon, dojazd aj cenu. Vybrať si tak môže skutočne každý.

Navee N40: Ideálna cena, výkon aj dojazd

🛒 Cena: 239 € alebo 220 € pri platbe cez PayPal | 🎫 Kupón: FFP4887

Kolobežka Navee N40 je reprezentantom veľmi dôležitej kategórie kolobežiek. Predstavuje totiž ideálny pomer ceny a výkonu. Pod výkonom si pritom nemusíte predstaviť vyslovene výkon motora, ale aj to, ako kvalitne je kolobežka zostrojená a akými ďalšími vlastnosťami disponuje.

Elekt
Zdroj: Navee

Inžinieri Navee sa pri modeli Navee N40 naozaj ukázali. Len pre predstavu, títo inžinieri sú súčasťou podstatne väčšej spoločnosti – Xiaomi. Na kvalitu si teda dávajú veľký pozor. Kolobežka napríklad spolupracuje s ekosystémom Xiaomi prostredníctvom aplikácie Mi Home.

Elektrická kolobežka Navee N40 sa hodí prevažne do mesta, kde oceníte jej spratnosť. V rozloženom stave totiž meria 1135 x 500 x 1178 mm a v zloženom zas 1135 x 500 x 470 mm. S úplnou ľahkosťou ju tak môžete prevážať v kufri auta a ľahko sa vojde aj do výťahu.

Elektrické kolobežky ponúkajú fantastickú výbavu

Zariadenie váži 14,5 kilogramu, čo značí, že nejde o hračku, ktorá by sa mala rozpadnúť po prvých kilometroch. Pod pevnú konštrukciu sa podpisuje aj hliníková šasi schopná odviezť ľudí vážiacich 100 kg.

Špecifikácia

  • Výkon: 600 W (v EÚ obmedzený na 350 W)
  • Rýchlosť: 25 km/h (dostupný aj 15 km/h režim)
  • Stúpanie: Do 25 °
  • Batéria: 10 Ah
  • Dojazd: 40 km
  • Ostatné: 10“ pneumatiky, duálne brzdy (mechanická + elektronická), integrované predné aj zadné svetlo

Kolobežku si môžete kúpiť za fantastickú cenu v obchode TomTop. Za perfektne vybavený stroj si predajca pýta 220 € s tým, že za doručenie na Slovensko už neplatíte ani cent navyše. Vďaka tomu vám domov príde do pár pracovných dní. Ak nebudete platiť cez PayPal, cena sa zvýši o 19 € na výsledných 239 €.

>>> Kúpiť NAVEE N40 za 220 € (PayPal) <<<

NAVEE N65

🛒 Cena: 359 € alebo 340 € pri platbe cez PayPal | 🎫 Kupón: FFP4495

Kompaktná konštrukcia

Začneme skladacím systémom. Inovatívne prevedenie s dvojitým otáčaním umožňuje používateľom ľahšie skladovanie, napríklad v menších miestnostiach alebo kufri auta. Vďaka jednoduchému skladaniu je kolobežka taktiež ľahko prenosná.

Silný motor s veľmi slušným dojazdom

Čo sa týka výkonu, kolobežku poháňa bezkartáčový motor s výkonom 500 W, ktorý ponúka dostatok sily na jazdu aj po náročnejších terénoch, ako aj do kopca pri sklone do 25 %. Motor úzko spolupracuje s lítiovou batériou s kapacitou 48 V/12,5 Ah, ktorý ponúka dojazd až 65 km pri maximálnej rýchlosti 25 km/h. V tomto smere nemožno zabudnúť ani na čip BMS, ktorý zvyšuje ako životnosť, tak aj bezpečnosť akumulátora.

Ďalšou kľúčovou črtou sú pneumatiky s priemerom 10 palcov, ktoré umožňujú pohodlnú jazdu aj po hrboľatejších cestách. Okrem toho sa pneumatiky vyznačujú veľmi slušnou odolnosťou, vďaka čomu môže používateľ hodiť obavy z poškodenia za hlavu.

Dva rýchlostné režimy

Späť k rýchlosti, NAVEE N65 ponúka dva rýchlostné režimy. Prvý režim obmedzuje maximálnu rýchlosť na 15 km/h, druhý ju navyšuje na maximálnych 25 km/h. Medzi režimami môže používať prepínať priamo prostredníctvom kvalitnej LED obrazovky, ktorá sa nachádza medzi riadidlami. Tá ďalej zobrazuje aktuálnu rýchlosť, stav batérie, výkon či rekuperáciu energie

Maximálna odolnosť a prepojenie s aplikáciou

Celá konštrukcia je potom vyhotovená z horčíkovej zliatiny, čo zaručuje eleganciu a odolnosť. Kľúčovou súčasťou konštrukcie je rám, ktorý ponúka nosnosť do až 120 kg. Ďalej možno rátať so spoľahlivou prednou brzdou  EABS, ale aj zadnou kotúčovou brzdou, ktoré sa spoločne starajú o maximálne skrátenie brzdnej dráhy.

Všetky kľúčové údaje kolobežky možno sledovať prostredníctvom inteligentnej aplikácie Go Navee. K dispozícii sú informácie o štatistikách jazdy. Aplikácia taktiež umožňuje nastavenie tempomatu.

Na záver nemožno zabudnúť na predné a zadné svetlo, ktoré napomáhajú pri jazde vo večerných hodinách, resp. po tme.

NAVEE N65: Cena a dostupnosť

Kolobežku NAVEE N65 si môžeš teraz zadovážiť prostredníctvom obchodu Tomtop, kde ťa vďaka skvelej zľave a kupónu FFP4495 vyjde len na 340 eur. Poštovné na Slovensko máš zadarmo. Najnižšiu cenu dosiahnete platbou cez PayPal. Pri platbe inou metódou sa cena opäť zvýši o 19 €.

>>> Kúpiť NAVEE N65 za 340 € <<<

Navee S65

🛒 Cena: 469€ alebo 450 € pri platbe cez PayPal | 🎫 Kupón: FFP4888

Aby toho nebolo málo, o 65 km dojazd sa stará veľkokapacitná batéria (48 V/12,75 Ah), ktorá je chránená systémom BMS strážiacim riziko prepätia, prehriatia a podobne.

Navee S65
Zdroj: Navee

Navyše, o kvalitu jazdy na kolobežke Navee S65 stará odpruženie vpredu aj vzadu, ktoré nemá problém popasovať sa s rôznorodým terénom. Či už budete jazdiť po chodníku, ceste alebo po lesných cestičkách, Navee S65 s tým nebude mať jediný problém. Pod vynikajúcu kvalitu jazdy sa podpíšu aj 10-palcové pneumatiky.

Kolobežka ponúka tri jazdné režimy s troma úrovňami rýchlosti: Režim chôdze, štandardný režim a športový režim. O tom, že je kolobežka vyrobená naozaj kvalitne svedčí aj nosnosť, ktorá dosahuje 120 kg. Výrobca totiž využil zliatinu hliníka, ktorý je mimoriadne pevný.

Navee S65
Zdroj: Navee

Konštrukcia okrem pevnosti ponúka aj certifikáciu IPX5 (ochrana proti striekajúcej vode), takže ju kľudne môžete nechať zmoknúť a jej sa nič nestane. Jej stav si pritom pohodlne môžete skontrolovať prostredníctvom aplikácie. Vďaka mimoriadne premyslenej konštrukcii, ktorej súčasťou sú aj sklápacie riadidlá si kolobežku môžete pohodlne naložiť do kufra a odviezť presne tam, kam potrebujete. Jej hmotnosť je 24,3 kilogramu.

NAVEE S65: Cena a dostupnosť

Navee S65 sa aktuálne nachádza v mimoriadne lákavej ponuke overeného obchodu TomTop. Ten ju zlacnil z 1 200 € na oveľa priaznivejších 450 €. Stačí, ak pri objednávke zadáte kupón FFP4888. Na Slovensko vám ju obchod z európskeho skladu zašle bez nutnosti platiť za poštovné.

>>> Kúpiť NAVEE S65 za 450 € (PayPal) <<<