Úvod Zariadenia Telefóny budú ešte lepšie: Tento výrobca predstavuje 10x hybridný zoom!

Telefóny budú ešte lepšie: Tento výrobca predstavuje 10x hybridný zoom!

0

Tak ako sa predpokladalo, spoločnosť Oppo na tlačovom podujatí v Pekingu oficiálne predviedla technológiu 10-násobného optického priblíženia pre fotoaparáty smartfónov. 

Výrobca Oppo predstavil prototyp 5-násobného hybridného priblíženia ešte v roku 2017. Technológiu vyvíjal ďalej a výsledkom je až 10-násobné priblíženie, ktoré už ale nemá nálepku prototypu. Technológia sa nachádza vo finálnej etape a je pripravená vstúpiť do sériovej výroby.

Oppo priblížil, že celá sústava využíva dvojitú optickú stabilizáciu, ktorá padne vhod hlavne pri maximálnom priblížení. Široká verejnosť sa bude môcť s novinkou zoznámiť na podujatí Mobile World Congress 2019, ktoré sa koná koncom februára v španielskej Barcelone.

zoom
sparrowsnews.com

Na vývoji technológie sa podieľa asi 200 zamestnancov a na konte má viac ako 100 patentov. Aj keď Oppo technológiu oficiálne predstavil, veľa toho neukázal. Žiadanú pozornosť si odkladá na veľtrh MWC 2019, kde sa bude nachádzať veľa zvedavých očí a kamier novinárov.

Zatiaľ sa predbežne hovorí o tom, že 10-násobným hybridným priblížením budú vybavené nové vlajkové lode Oppo R17 a R17 Pro. Bude tiež zaujímavé vidieť, či si výrobca novinku nechá iba pre seba, alebo ju v rámci platenej licencie posunie iným výrobcom, resp. záujemcom.