Úvod Zariadenia UMIDIGI A1 Pro: Vstupná trieda s prémiovým vzhľadom za dvojcifernú sumu

UMIDIGI A1 Pro: Vstupná trieda s prémiovým vzhľadom za dvojcifernú sumu

0
UMIDIGI A1 Pro
FOTO: UMIDIGI

GearBest spustil predpredaj nového modelu UMIDIGI A1 Pro, ktorý je určený nenáročným používateľom. Smartfón reprezentuje tzv. entry-level kategóriu zariadení, no to neplatí o vzhľade.

UMIDIGI A1 Pro

Cena: 82 €

UMIDIGI A1 Pro už od prvého pohľadu vyzerá, že má naviac. Zariadenie využíva 5,5-palcový in-cell displej so súčasným pomerom strán 18:9. Vzhľadom na zaradenie dostaneme HD+ rozlíšenie. Smartfón má vďaka užším rámikom vcelku kompaktné rozmery porovnateľné s 5,0″ zariadeniami minulých rokov.

Ako užívateľský základ slúži štvorjadrový čipset MTK6739, ktorému asistuje 3 GB RAM a skromné 16 GB úložisko. Slot na dve SIM karty našťastie pojme aj pamäťovú kartu s maximálnou kapacitou 256 GB. Konektivita pokrýva aj 800 MHz frekvenčné pásmo používané v našich končinách.

UMIDIGI A1 Pro
FOTO: UMIDIGI

Duálny fotoaparát je vytvorený 13 Mpx a 5 Mpx snímačmi, kde hlavný senzor pracuje so svetelnosťou f/2.0. Predná kamera má 5 Mpx rozlíšenie a vďaka nej smartfón odomkneme rozpoznávaním tváre.

Napriek veľmi nízkej cene ale dostaneme 3150 mAh batériu s rýchlym 5V/2A nabíjaním cez USB C, lesklú povrchovú úpravu v modrej alebo čiernej farbe, ktorá evokuje podstatne drahší kus elektroniky, a v neposlednom rade čistý operačný systém v najnovšej dostupnej verzii 8.1 Oreo.

Čistý operačný systém býva zárukou rýchleho a stabilného chodu, čo je pri menej výkonných zariadeniach oveľa podstatnejšie. Výrobca si UMIDIGI A1 Pro cení na 139 amerických dolárov.

UMIDIGI A1 Pro
FOTO: UMIDIGI

Už štandardom je zvýhodnený predpredaj, ktorý spustil začiatkom týždňa spomínaný GearBest. Prvých 1000 kusov uvoľní s cenou 99 dolárov, podľa prepočtov predajcu teda za asi 82 EUR.

UMIDIGI A1 Pro poslúži ako komunikačný online základ s pridanou hodnotou prémiového vzhľadu, čistého a najnovšieho OS či obstojnej zásoby energie. Predpredaj bude prebiehať do 2. mája a týka sa oboch farebných verzií. Všetky detaily nájdete TU, na stránke venovanej zariadeniu.