Úvod Recenzie Kúpil som si z Číny inteligentné hodinky za 100 €. Lepšie som nemohol...

Kúpil som si z Číny inteligentné hodinky za 100 €. Lepšie som nemohol spraviť, toto všetko ponúkajú!

Inteligentné hodinky nemusia byť drahé, aby ponúkli kvalitné spracovanie a dobrý zážitok zo softvéru. Jedny také som našiel.

23

Keď som sa rozhliadal po inteligentných hodinkách, mal som len pár kritérií, ktoré musia spĺňať. Nemohli byť veľmi drahé (naozaj sa mi za nechcelo dávať 300 €), museli vedieť počítať kroky, ukazovať čas a nakoniec ukazovať notifikácie. Pri teste smartwatch od Samsungu som si akosi zvykol, že som zo zápästia získal prehľad toho, čo sa aktuálne deje.

Inteligentné hodinky Z10

Cena: 93,78 € | Kupón: AJZ10

No a tak som hľadal, až som objavil hodinky Z10. Ďalšie označenie som nenašiel, takže ich budeme volať Z10. Pochádzajú z Číny, presnejšie z obchodu TomTop.comstoja okolo 93 €. V ich výbave sa nachádza 1 GB operačnej pamäte RAM, 16 GB úložisko, Bluetooth, Wi-Fi, GPS, slot pre SIM kartu, senzor rýchlosti tepu, jednoducho všetko.

Čo mi prišlo trošku zbytočné, no bolo to tam aj napriek tomu je fotoaparát. Nechystám sa fotiť ani natáčať hodinkami, no bral som to ako extra, ktoré aspoň ukážem kamošom a dedovi. Ten to videl len v bondovkách a teraz to uvidí aj naživo.

Zapáčil sa mi hlavne dizajn, krásne čierno-červené prevedenie a veľký, 48 mm ciferník. Celková váha hodiniek je 66 gramov, čo je celkom solídne, aspoň viem, že ich mám na ruke. Základom hodiniek je ale krásny, 1,39“ AMOLED displej s rozlíšením 400 x 400 pixelov.

Jednoduché nastavenie

Po rozbalení krabičky, v ktorej je malý skrutkovač pre výmenu remienka, nabíjačka a samotné hodinky som sa pustil do ich nastavenia. V nastaveniach hodiniek sa nachádza políčko „Mobile Assistant,“ na ktoré keď kliknete, zobrazí sa vám QR kód. Ten na telefóne stačí naskenovať a stiahnuť si aplikáciu pre Android. V nej sa už pripojíte priamo k hodinkám a je to. Začnú vám chodiť notifikácie, synchronizovať sa prejdené kroky, atď.

Čo sa výdrže batérie týka, sú to hodinky na jeden deň. Pri takmer žiadnom používaní za deň ubudlo približne 50 %, pri bežnom budú do večera vybité. To mi ale nejak zásadne nevadilo. Aj tak nespávam s hodinkami a priložená magnetická nabíjačka je fakt super.

Stoja za to?

Stoja tieto hodinky za 100 €? No, v porovnaní s hodinkami, ktoré predáva Samsung jasne zaostávajú. Či už výdržou, kvalitou prevedenia alebo softvérom. Sú však 3-násobne horšie ako tie od Samsungu? Ja si myslím, že nie. Základné veci spĺňajú perfektne a o tom to celé je. Ak hľadáš niečo podobné, vieš kam sa obrátiť.