
Samsung dnes nad ránom oznámil, že v Ázii ho už po šiestykrát za sebou zvolili ako najlepšiu značku. Porovnávali pritom až 1 000 spoločností.
Zoznam spoločností pre rok 2017 mala na starosti výskumná firma Campaign Asia-Pacific a Nelson. Práce na zozname sa zúčastnilo viac ako 6 000 zákazníkov z 13 rôznych krajín.
Spoločnosť uznala, že Samsung si výhru zaslúžil hlavne za to, ako profesionálne zvládol problém s vybuchujúcim modelom Galaxy Note 7. Okrem toho, k víťazstvu mu napomohol aj obrovský úspech najnovších vlajkových lodí, Galaxy S8 a S8+. Apple, americký gigant, obsadil druhú priečku. Na treťom mieste skončil japonský výrobca, Sony, na štvrtom zas Nestlé.
Okrem toho, označenie Galaxy, ktoré Samsung využíva pri smartfónoch v domovskej Kórei získalo už sedem rokov po sebe ocenenie najcennejšej značky.