Samsung predstavil svoje nové vlajkové lode presne 29. marca 2017. My sme väčší z nich, Galaxy S8+ v redakcii testovali posledný týždeň. Zisťovali sme či je skutočne tak dobrý, ako o ňom tvrdí výrobca.

Rad zariadení Galaxy S za posledné roky prešiel výraznou zmenou. Z Plastového Galaxy S5 sa pri S6 a S6 edge stali prémiovo pôsobiace zariadenie, ktorých konštrukcia pozostávala zväčša z kovu a skla. Nezmenilo sa to ani pri minuloročných S7 a S7 edge, ako ani pri novom Galaxy S8+ či menšom S8.

Samsung Galaxy S8+: Špecifikácia

 • Displej: 6,2-palcový Quad HD+ Super AMOLED, 2 960 x 1 440 pixelov
 • Procesor: Exynos 8895
 • Grafický procesor: Mali-G71 MP20
 • Pamäť: 4 GB RAM, 64 GB úložisko (rozšíriteľné)
 • Fotoaparáty: 12 Mpx Dual Pixel zadný a 8 Mpx predný (autofokus)
 • Batéria: 3 500 mAh
 • Rozmery: 159,5 x 73,4 x 8,1 mm

Samsung posledné dva roky zdokonaľoval nielen výrobný proces, ale aj dizajn zariadenia, ktorý je čoraz bližšie k tomu, čo by som označil za ideálne. Samozrejme, má aj svoje muchy, o čom si detailnejšie povieme v odsekoch nižšie. Ak ste teda pripravení, poriadne sa pripútajte, toto je recenzia nového Galaxy S8+, novej vlajkovej lodi pre rok 2017.

Samsung Galaxy S8+: Dizajn a konštrukcia

Krása. Nádhera. Aj taký som mal z novinky pocit, keď som si ju prvýkrát obchytal na oficiálnom predstavení v Bratislave. Posledný týždeň bol azda tým najpríjemnejším, čo sa používania smartfónu týka.

Dizajn Galaxy S8+ by som prirovnal k spojeniu dizajnu S7 edgeGalaxy Note 7. Inými slovami, u mňa veľmi, veľmi podarený kúsok. V ruke pôsobí najlepšie z akéhokoľvek Samsung zariadenia na trhu. Naozaj, aj napriek svojej veľkosti, ktorá je pri 6,2-palcovom displeji na veľmi slušnej úrovni (159,5 x 73,4 x 8,1 mm), som nemal pocit, že v ruke držím zariadenie, ktoré sa minimálne displejom podobá viac na tablet, než na smartfón. Keď si predstavím, že som pred pár rokmi žasol nad 7-palcovým displejom Nexus 7 a dnes veselo vo vrecku nosím telefón so 6,2-palcovým displejom, a to bez väčších problémov, zastáva mi rozum. Dizajn smartfónov prešiel poriadny kusisko cesty a je to poznať.

Konštrukcia pritom plynule prechádza z prednej strany, do bokov, až na zadnú stranu. Veľmi podobne na tom bol aj Galaxy Note 7, no S8+ túto jednoliatosť, resp. pocit z jednoliatosti posúva ešte o krôčik ďalej.

Zaujímavosťou ohľadom dizajnu, resp. konštrukcie Galaxy S8+ sú hneď dve či tri veci. Hlavným rozdielom, ktorý si všimnete hneď na prvýkrát je tlačidlo domov, resp. jeho absencia. Galaxy S8+, ako aj S8 totiž nemajú klasické tlačidlo pod displejom. Samsung ho odstránil preto, aby mohol displej natiahnuť nielen po bokoch, ako tomu bolo po uplynulé roky, ale aj smerom hore a dole. Vďaka tomu zobrazovací panel pokrýva približne 84 % prednej strany zariadenia. Inými slovami, je to jeden z najlepšie vyzerajúcich smartfónov na trhu, ak nie najkrajší vôbec. Vzhľadom na to, že ide o subjektívnu záležitosť to nechám na vás.

Druhou malou-veľkou je nové tlačidlo na ľavom boku zariadenia, hneď pod tlačidlami pre zmenu hlasitosti. Ide o tlačidlo, ktoré po stlačení spustí nového inteligentného pomocníka Bixby. Ak o ste o Bixby ešte nepočuli, je akousi konkurenciou pre Siri od Apple či Google asistenta… od Google. Viac o ňom však neskôr.

No a poslednou zmenou, minimálne čo sa dizajnu týka, je snímač odtlačkov prstov. Možno sa pýtate, kde vlastne je, keď bol doteraz ukrytý v domovskom tlačidle? Dobrá otázka, ktorá má jednoduchú odpoveď. Nachádza sa vzadu, hneď vedľa fotoaparátu. Z mojej strany celkom nešťastné riešenie, hlavne pri väčšom S8+, keďže naťahovať prst tak ďaleko dozadu spôsobilo, že som snímač radšej nepoužíval. Hlavne pri práci so zariadením s jednou rukou som sa dokonca obával, že by mi pri takomto manévri mohol vypadnúť. Našťastie, k dispozícii máte aj viac možností zabezpečenia zariadenia, z ktorých moja najobľúbenejšia nemá s odtlačkami prstov nič spoločné.

Aby som teda zhrnul dizajn Galaxy S8+ a porovnal ho napríklad s Galaxy S7 edge, tak je jednoznačne vycibrenejší, premyslenejší a dorobenejší. Je to presne prípad toho, keď firma vidí, že niečo funguje a namiesto toho, aby to zmenila to namiesto toho doladí takmer do perfekcionizmu. Pri S8+ mám konečne pocit, že v ruke držím telefón, ktorý si zaslúži niesť označenie vlajková loď a že ide o smartfón, ktorý je naozaj tým najlepším, čo Samsung dokáže vyrobiť.

Samsung Galaxy S8+: Displej

Kde začať! Quad HD+ Super AMOLED displej na Samsung Galaxy S8+ má rovnako ako aj pri modeli rozlíšenie 2 960 x 1 440. Veľmi zvláštne rozlíšenie, že? Je to z toho dôvodu, že ako som už spomenul, Samsung displej natiahol nielen do bokov ale aj hore a dole. V praxi to znamená, že hore aj dole mu pribudlo po 200 pixelov.

Samotný displej, ktorý Samsung nazval Infinity display, ponúka pomer strán 18,5:9, teda opäť veľmi zvláštny pomer podobný tomu, ktorý ponúka LG G6. Zobrazovací panel, ako aj celé zariadenie je tak tenšie a dlhšie, čo má podľa výrobcu hneď niekoľko výhod. Po testovaní môžem viac než menej súhlasiť. V aplikáciách a hrách, ktoré rozlíšenie dokážu prispôsobiť typu displeja toho uvidíte viac a bude to prirodzenejšie. Pri videách, ktoré nie sú točené vo formáte 21:9 však narazíte na dva čierne pásy po bokoch. Je to však malá daň za to, ako krásny je displej, ktorým S8+ disponuje.

Či už sa naň pozeráte v interiéri alebo naopak niekde vonku, kľudne aj na priamom slnku, môžete sa naň spoľahnúť. To je aspoň v mojich očiach hlavným kritériom dobrého zariadenia. Fakt, že sa naň môžete spoľahnúť.

Čierne pásiky po bokoch prehrávaného videa

Podobne, ako aj displej na Galaxy Note 7 dokáže displej na S8+ pracovať s HDR videom, inými slovami, dokáže pracovať s oveľa širším spektrom tieňov, vďaka čomu dokáže oveľa presnejšie vyobraziť scénu, na ktorej sa nachádzajú veľmi svetlé a zároveň veľmi tmavé miesta. To ale nie je všetko, Galaxy S8 a S8+ sú jedinými smartfónmi, ktoré od UHD aliancie získali certifikáciu pre mobilné HDR.

Podľa spoločnosti DisplayMate, ktorá displej na S8 a S8+ rozobrala do detailov to Samsung dosiahol vďaka tomu, že ich displej dokáže dosiahnuť rekordnej jasnosti až 1 000 nitov. Slušné, čo poviete!

Vo výbave S8+, ktorá sa týka displeja ďalej nájdete aj funkciu filtra modrého svetla, ktorú sme videli už pri Note 7. Po aktivovaní tejto funkcie sa spustí špeciálny režim, ktorý odfiltruje väčšinu modrého svetla, ktoré ľudskému organizmu škodí hlavne večer. Je totiž preukázané, že modré svetlo dokáže narušiť náš spánkový režim. Je preto dobré vidieť, že takáto funkcionalita je priamo zapečená do základnej výbavy. Viac o softvérovej časti využitia displeji neskôr, resp. v samostatnom článku.

Poslednou veľkou novinkou, čo sa displeja týka je tlačidlo Domov. Ako som už písal, toto tlačidlo sa už nenachádza pod displejom, ako tomu bolo doteraz. Namiesto toho ho nájdete zabudované priamo v displeji. Samsung z malého pásika na spodnej časti displeja spravil na tlak citlivú plochu. To znamená, že ak mierne pritlačíte, zariadenie to rozpozná a aktivuje tlačidlo Domov.

To platí pri všetkých aplikáciách. Stačí zatlačiť tam, kde je bežne ikonka tlačidla domov a zariadenie to rozpozná.

Samsung Galaxy S8+: Batéria a jej výdrž

Dostávame sa snáď k najcitlivejšej časti oboch noviniek. Samsung sa s batériami minulý rok doslova popálil, keď do Galaxy Note 7 vmontoval väčší akumulátor, než mal. Všetci vieme, že Note 7 niekoľkým desiatkam majiteľov vybuchla čo spôsobilo, že ju Samsung musel stiahnuť z trhu.

Pri S8 a S8+ si takýto omyl dovoliť pochopiteľne nemohol. Ak by mu to nevyšlo ani s jeho vlajkovou loďou pre rok 2017, pre firmu, resp. pre jej mobilnú divíziu by to mohlo znamenať koniec.

Aj preto Galaxy S8+ vybavil menšou 3 500 mAh batériou, S8-čku zas 3 000 mAh batériu. Pri displeji veľkom 6,2-palcov sa to môže zdať málo. Našťastie ide len o mylný predpoklad, keďže s výdržou batérie som bol veľmi spokojný.

Samozrejme, mať k dispozícii 4 000 mAh batériu by bolo ideálnejšie, no popravde, kombinácia 3 500 mAh akumulátora a úspornejšieho čipu zaručila, že Galaxy S8+ hravo zvláda aj 2 dni výdrže.

Pochopiteľne, každý z nás telefón používa inak. Niekto pošle dve SMSky a zvyšok času telefón ani nevytiahne z vrecka, iný zas odpisuje na šiestich sociálnych sieťach, hrá tri hry a dve hodiny telefonuje.

Môžem ale s radosťou oznámiť, že pri mojom testovaní som dosiahol 2 dni výdrže batérie (na druhý deň večer som telefón dával nabíjať) pri opatrnejšom používaní a 1 až 1,5 dňa pri náročnejšom používaní Galaxy S8+. Aby ste teda boli v pohode každý deň, budete ho musieť dávať dobíjať každý večer. Na to si už väčšina z nás určite zvykla, tak by to nemal byť problém.

Aby som to teda zhrnul, kombinácia úspornejšieho procesoru Exynos 8895 a displeja zaručuje podobnú a ničím výnimočnú výdrž, na ktorú sa však dá spoľahnúť.

Samsung Galaxy S8+: Fotoaparát

Samsung svoje duo Galaxy S8 a S8+ vybavil 12 Mpx Dual Pixel fotoaparátom s clonou f/1.7 pre čo najlepšie fotografie aj za zhoršených svetelných podmienok. Na prednej strane zas nájdete podstatne vylepšený 8 Mpx fotoaparát taktiež s clonou f/1.7 a automatickým zaostrovaním.

Hlavne pri zadnom fotoaparáte ide o mierne vylepšenie toho, čo už minulý rok ponúkli či už S7 a S7 edge či Note 7. Samsung tvrdí, že vylepšil hlavne spracovanie fotografií vďaka čomu by mali byť ešte krajšie než doteraz.

Vo výbave samozrejme nechýba optická stabilizácia obrazu a naozaj skvelá výbavička pre fotenie či už počas noci alebo v šere. Je vidieť, že Samsung je na to, čo s fotoaparátom dokázal hrdý a má na to nárok. Nosiť S8 vo vrecku je skutočný zážitok hlavne vtedy, keď potrebujete rýchlo odfotiť niečo alebo niekoho, kto je vášmu srdiečku najvzácnejší, napríklad vašu ratolesť či rodinu pri oslave. Spolu so softvérovými funkciami tak máte k dispozícii foto výbavu, ktorá, dovolím si tvrdiť, v dnešnej dobe nemá konkurenciu. Ani zo strany iPhonov, ani zo strany akéhokoľvek iného výrobcu.

Veľkou premenou prešla samotná aplikácia fotoaparátu, do ktorej pribudli niektoré veľmi zaujímavé funkcie. Spomeniem napríklad možnosť priblíženia resp. oddialenia záberu (zoom) pomocou jednej ruky tak, že podržíte prst na spúšti a hneď ho posuniete doľava, resp. doprava.

Celkovo je ovládanie jednou rukou asi to najužitočnejšie, čo kamera na S8-čke ponúka. Zvyšok funkcií je totiž len na „čačky“. Do fotoaparátu totiž pribudli rôzne nálepky, ktoré ste už mohli vidieť v Snapchate a nechýba ani režim skrášlenia (veľké oči, odstránenie vrások či zúženie tváre).

Čo je však zaujímavé je technológia MFIP (Muli-Frame Image Processing), ktorá zaručí, že získate ostrý záber aj v noci, resp. vtedy, keď by ste z iných smartfónov vyžmýkali len rozmazaný záber.

S8+ totiž odfotí hneď niekoľko záberov za sebou, ktoré potom spracuje do jedného výsledného záberu, ktorý by mal mať živšie farby a ktorý by taktiež mal byť ostrejší.

Samotné fotografie sú podobne ako pri S7, S7 edge a Note 7 veľmi detailné a s minimálnym digitálnym šumom. Opäť došlo k vylepšeniu dynamického rozsahu, čo znamená, že v prípade, ak vonku svieti priame slnko a váš objekt sa nachádza niekde v tieni, nebude z neho len čierny fľak na fotke. Detailné ostanú aj miesta v tieni.

Samsung Galaxy S8+: Softvér

Samsung Galaxy S8+ v čase písania tejto recenzie beží na Android 7.0 Nougat s používateľským rozhraním Samsung Experience 8.1. Samsung sa cez zimu nenudil a zapracoval na ich tradične rozporuplnom TouchWize, resp. Samsung Experience, ako je známy teraz. S8+ prichádza s novým vzhľadom ikoniek, nové sú aj animácie.

Samsung s Galaxy S8 prináša aj podporu pre dockovaciu stanicu DeX, ktorú sme však na test nedostali, preto vám o nej viac napísať nevieme. Vieme ale, že takúto funkcionalitu nezíska žiadne iné zariadenie.

Samozrejme, vo výbave S8+ nájdete aj nový Always On Display. Ten má v porovnaní s S7 a S7 edge fungovať inak aj na hardvérovej úrovni, a preto sa jeho funkcionalita pravdepodobne na tieto zariadenia nedostane.

Tak či onak vďaka nemu máte prístup k základným informáciám aj bez toho, aby ste zapli samotný displej. Medzi spomínané informácie patrí napríklad čas, vaša agenda, budíky a možnosť kontrolovať prehrávanie hudby. Pre spustenie ovládania hudby pritom stačí len dvakrát tapnúť na hodiny.

Novinkou pri rodine zariadení Galaxy S je aj rozšírená biometria. Hovorím nielen o snímači odtlačkov prstov ale aj o skeneri dúhovky, ktorý sme prvýkrát videli pri Galaxy Note 7. Okrem toho, Galaxy S8+ ponúka aj funkcionalitu rozpoznania tváre, ktorá je moja obľúbená forma odomknutia zariadenia. Ako som už písal vyššie, snímač odtlačkov prstov bol pre mňa priďaleko, tak som skúšal čo by mi vyhovovalo najviac. Áno, som si vedomý, že rozpoznanie tváre sa dá oklamať fotografiou alebo dvojičkou a skener dúhovky nie, no tá šanca, že to niekto spraví je aspoň z môjho pohľadu malinká.

Samsung Galaxy S8+: Výkon

Samsung pri Galaxy S8 a S8+ stavil na to najlepšie, čo momentálne mobilná čipsetová scéna ponúka – Snapdragon 835 pre západný trh a Exynos 8895 z vlastnej výroby, ktorým sú vybavené zariadenia určené pre európsky trh. Oba modely sú dostupné so 4 GB operačnej pamäte RAM64 GB rozšíriteľným úložiskom. Keď už sme pri tom úložisku, tak len narýchlo spomeniem, že si ho môžete rozšíriť dvoma spôsobmi. Prvý je taký klasický, keď sa microSD karta bude správať ako microSD karta a budete na ňu môcť kopírovať a súbory a pod. Druhý spôsob je ten, že microSD kartu premeníte na vnútorné úložisko, vďaka čomu sa na ňu budú dať inštalovať aj aplikácie. V tomto prípade ju už ale nebudete môcť vybrať a vložiť do iného zariadenia. Určená bude len pre vašu S8+.

Takáto výbava znamená len jedno. Galaxy S8+ je sakramentsky rýchly. A to vážne. Od otvárania aplikácií, cez ich opätovné spúšťanie, sťahovanie, inštaláciu, prácu so súbormi, jednoducho vo všetkom. Nestalo sa mi snáď ani raz, že by tento telefón akokoľvek zaváhal. Ani raz.

samsung-galaxy-s8-plus-screen-6
samsung-galaxy-s8-plus-screen-7

Čo sa týka konkrétnych čísel, v AnTuTu som nameral 173 307 bodov, v aplikácii Geekbench zas 2 021 bodov pri single-core, resp. 6 709 bodov pri multi-core teste. Veľmi, veľmi slušné!

Samsung Galaxy S8+: Slovo na záver

Samsung sa po minuloročnom pohorení musel spamätať a oslniť scénu smartfónov niečím naozaj špeciálnym. Niečím, za čím sa budú otáčať nielen nadšenci technológií, ale aj bežní ľudia. Podarilo sa im to? Nepochybne. Galaxy S8+ je zariadenie, ktoré je síce extrémne drahé, jeho cena totiž začína na 899 €, za čo ale dostanete skutočne prémiové zariadenie, ktoré nešetrilo ani na jednej z hlavných funkcionalít či už to je konštrukcia, fotoaparát, displej alebo čokoľvek iné.

Ak sa pýtate či sa S8+ oplatí, tak moja odpoveď je áno. Ak vám nie je ľúto dať takmer 900 € za telefón. Ak áno, na výber stále máte podstatne lacnejší S7 edge, ktorý je aj teraz extrémne dobré zariadenie, ktoré by ste stále mali zvažovať pri výbere svojho nového telefónu.

 • Lukas Zachar

  Konečne skončilo informačné embargo, ktoré nám bránilo podeliť sa s vami o pocity z S8 a S8+! Ak by ste mali dodatočné otázky, dajte mi vedieť sem do komentárov :)

  • Peter Pepo Čapkovič

   Zaujimalo by ma či ešte stále nevie ani tento model (od S6 cez S7/edge) prepojit kontakty s tymi na Facebooku….?

   • Omen

    Prechod od Von Neumannovej architektúry počítačov k Harvardskej architektúre kalkulačiek, registračných pokladní a ARM procesorov smartónov nás priviedol od umelej inteligencie k prirodzenej debilite. A lví podiel na tom mali Pascalisti a „C“-čkari, keď udusili Wozniakovho génia a svet sa začal klaňať Jobsovi.
    Akurát škoda, že nerozumiete, čo hovorím – ale tak o 100 rokov vám to dojde …

    • jojo

     Daj sa liečiť….

    • Peter Pepo Čapkovič

     Ty vole to čo je za imbecila…? Urychlene vyhladaj odbornu pomoc kyym je ešte čas… v dobrom ti to radím…

  • odkundes

   aké farebné modifikácie budú na predaj?
   Lebo zatiaľ sa dá objednať len šedá a čierna.

   • Lukas Zachar

    Ešte modrá, ktorá bude exkluzívne v Orangei :)

    • odkundes

     škoda, mám S6 v zlatom prevedení a vyzerá to dobre…

  • hrino

   Skusal si aj tie sluchadla? ake su?

   • Lukas Zachar

    Skúšal, nie sú zlé. Za 100 € síce kúpiš aj lepšie, no vzhľadom na to, že sú „zadarmo“ v krabičke sú lepšie než akékoľvek iné, ktoré som skúšal.

 • Lorien

  Vyzerá to byť delo. Uvažujem, že ho kúpim pre všetkých členov rodiny. Som ochotný zaň vycáľovať max. 99 €.

  • VelkyKapo

   Tak to vela stastia, len suciastky stoja dobrych 300 eur

   • Lorien

    To bol vtip!

    • Omen

     V trhovom mechanizme nie je cena vlastnosťou výrobku, ale sa v časopriestore dynamicky vytvára vyrovnaním ponuky a dopytu.

     Takže, ak si za tie súčiastky zapaltil 300 eur, znamená to len toľko, že si veľmi zlý obchodník :)

     Ten chlapec, čo spáchal tú spanilú recenziu (v skutočnosti reklamu) bol výborný obchodník, lebo ho získal skoro zadarmo, keďže jeho „recenzia“ je bezcenná (až na cenu energie ktorá bola potrebná na popresúvanie hrste elektrónov textovýcm editorom do podoby www stránky – dobrá správa je, že elektróny sa dajú recykovať).

  • Slovensko_v_Europe

   Doteraz som chcel rodine kupit noveho Sharana na vylety ale kupim kazdemu S8+ a budeme cez leto doma. :)

   • Lorien

    +++. Vidím, že ekologicky uvažuješ. :)

   • odkundes

    a kde majú takého lacného Sharana?
    Asi v AAA auto…:)

  • Cenzuristan

   aj tak na tom ešte dosť zarobia :-(

 • Kebyže si mám vybrať medzi S8 a S8+ berem jednoznačne S8…S8+ je možno tak pre 2 metrového človeka s obrovskými dlaňami…Ale inak podarený telefón, až na ten fotoaparát, ktorý je skutočne dobrý, ale jeho fotografie sú vhodné len tak pre pozeranie na menších zariadeniach…na monitore tie fotky až tak dobre nepôsobia…

  • Lukas Zachar

   Podobne, S8 lepšie sadne do ruky. Aj keď, ten displej na S8+! Radosť pozerať sa :)

   • Valentin Ha

    Je to az tak hrozne s tou s8+? Ja mam objednanú. Chytil som do ruky v samsungu asi na minútu. Nezdalo sa mi to až také zlé. Malé som iphone 7 plus, note 7, s7 edge a popritom som stále používal aj používam OP3. Co ten 6.2 palcový displej je az tak obrovský?

    • Lukas Zachar

     Určite by som to neopísal ako hrozné, to v žiadnom prípade. S8+ je ale po tom, ako som mal možnosť porovnať ju aj s menšou S8 nemotornejšia. Záleží ale na preferenciách, tí, ktorí sú zvyknutí na väčší displej s ňou nebudú mať akýkoľvek problém :)

 • Kubo102030

  Aký SoT ste dosiahli? :)

 • FILO

  No..aj to najlepšie má svoje muchy..

 • Cenzuristan

  otroci v číne pri ich výrobe kapú od hladu a slovač im za tie bezcenné hračky za výrobné ceny čokolády na slátky dáva po 800 Eúr u operátorov

 • Omen

  Vedúci sú ti prísni, ale spravodliví, a strava chutná, ale výživná.

 • msebko

  už sa neviem dočkať kedy sa začne predávať S8, aby konečne zrazila cenu S7, ktorú si kúpim za zlomok ceny s8.

  • Lukas Zachar

   Aj tak sa dá! :) S7 je stále výborný smartfón

   • msebko

    Hlavne keď mám ešte S3 GT-i9300 s Androidom Lineage 14.1.1 (Nougat 7.1.1) a ide celkom svižne :)

    • Lukas Zachar

     Tak to bude poriadny rozdiel! :)

 • fantocy

  Len totalny kokxx vyhodi skoro tisicku za telefon

  • odkundes

   ak to ide do firmy prečo nie?
   Je to lepšie dať skorumpovaným politikom?

 • Hox

  No a nevybuchuje ?

  • snajprik

   Čo ty nechceš bombovi telefon?

   • Hox

    Iba pevnú linku .

 • Michal1111-Slovensky vlastenec

  Tie fotky urobene S8 prilis nevyzeraju lakavo.

 • Jozef Majtan

  Uz ste ocareny? Je okolo vas sama reklama ze S8 S8plus je bajecny a neprekonatelny z jedinecnym displejom ,fotakom a podobne? Dost bolo reklamy a papierovych usudkov. Ano samsung po velkej strate si ide za svojim slovom a to o najpredavamejsich modeloch S8 S8plus. Ano robia pre to vsetko aby cloveka dostala do nepochybnosti ze S8 je to naj. Vela ludi tak podlahne a kupi si ho. No ale skor ako si ho pojdete kupit vam prinesiem par poznatkov o prave najnovsom telefone S8plus. Ako ste si mohli vsimnut uz tu mam par komentarov este ked sa len zacalo pisat o S8 a S8plus. Niektore odpovede hrdinov a vsetkovedov na ktore sa neoplati odpovedat som ani neodpovedal a ani nebudem nakolko je to strata casu. Podme k veci. Ci si niekto kupi alebo nie S8 S8plus mi ke uplne jedno. Lem chcem podotknut ze nieje vsetko zlato co sa blisti. Nedalo mi to a bol som mrknut realne S8 plus. Preco realne? Pretoze papierove informacie ma nezaujmaju pretoze v realite to je vzdy o niecom inom. Toto je prva chyba ludi co si precitaju papierove informacie a povie si super. Bol som si osobne pozriet telefon galaxy S8plus v ziline auparku t-come. Prve dojmi boli zvlastne. Preco? Preto ze ked si poviem galaxy S….. predstavujem si tlacitko home na spodmej strane telefonu a ine crty serie galaxy. Toto mi pripadalo ako cina. Dobre podme dalej. Jedine co ma zaujmalo je rychlost, odozva telefonu a fotak. Ostatne prkotiny ma ani nikdy nezaujmali. Takze som zacal skusat rovnake aplikacie, browser a ine veci aby som zistil rozdiel v rychlosti ich nacitavania a zobracenia. Bolo to take aj take cize raz bol rychlejsi ten ked som to skusil znova tak zas ten druhy. Cize rychlost telefonu a nacitavanie aplikacii som vnimal rovnako. Potom som skusal fotak. Tam sa taktiez nic nezmenilo. Papierovo mozno ano ale v realite nie. Skusal som veci ako na S7edge tak aj na S8plus a vsetko rovnake. Mozno nieco bolo inac usporiadane ale rychlost a ine veci boli rovnake. Podme k samotnej fotke. Fotil som rovnako ako pri S8plus tak aj pri S7edge. Stiahol fotku z S8 do telefonu S7edge a otvoril cez pc. Fotku z S8plus som odnacil 1 a tu istu fotku ale fotenu z S7edge som oznacil 2. Na otazku ludi ci uz znamich alebo na socialnych sietach ze ktora je krajsia a bola fotena z S8plus vsetci povedali ze fotka c2 nuz cize fotak z s7edge foti krajsie. To ani nebude podla papierov pravda ale podla reality ano. Ale nie ja som za to ze fotia rovnako. No podla reklam ma ohurit displej. Nenechajte sa vysmiat. Zial rozdiel oproti S7edge som nepostrehol. Polozme si otazku. Oplati sa kupovat S8 alebo S8plus za 900eur ked podla realu su to 2 rovnake telefony akurat vzhladovo su ine? Podla mna je krajsi S7edge nielen preto ze ma tlacitko home ale aj preto ze sadne do ruky a neni tak dlhsi ako s8plus. Cize moj nazor radcej 2x S7edge ako to iste zariadenie 1xS8. Pritom S7edge sa da zohnat za 400-450eur a pojde este dole skrz S8. Tod moj postreh a jasna volba. Som stastny ze mozem vlastnit prave S7edge!!! Kto ma S7-S7edge a skusi si S8-S8plus mi da za pravdu.

 • Frantisek Kristof

  Pekný smartphon, ale pre bežného človeka na Slovensku príliš drahý pri našich nízkych platoch ! Vonku si naňho človek zarobí za pár hodín !

  • cORP.

   tak si najdi pracu pri ktorej ta toto trapit nebude

 • singerko

  Ako dlho bude trvat podpora pre Android tohoto mobilu?

  • Jozef Majtan

   6 mesiacov pokial nebude S9?😁

 • v bkddxo

  to ako vážne? neverím, ze po tejto recenzii si ta nechali v tíme androidportalu, ved to je hanba!

 • Andromeda

  Ešte by ste mohli napísať aj článok o praktikách SK/ČR Samsungu. Ako bonus k predobjednávke novej S8 nedáva nič (v iných krajinách je to VR headset alebo slúchadlá). Bonusom je vraj možnosť získať mobil o 8 dní skôr. Zajtra je teda deň kedy by mala byť tým čo si ju predobjednali dodaná, no nedokáže to a dáva len vyhýbavé odpovede. Viac sťažností nájdete aj na oficiálnej facebook stránke slovenského Samsungu.

 • Jozef Majtan

  Nehnevajte sa ale zmazat mi recenziu a oznacit ako spam je ubohe. Kto vas na to upozornil samsung? Zle sa cita pravda ze? Chcem odpoved redaktora ktory mi zmazal recenziu.

 • Jozef Majtan

  Napisem to teda v skratke. Po skuske samsungu S7edge v porovnani S8plus rychlosti telefonu, nacitavania aplikacii a kvality fotky su s7 edge a S8plus rovnake. Cize ja by som isiel do 2x S7edge ako 1x S8″S8plus“

 • Jozef Majtan

  Opravujem recenziu. Mazem nazov predajne ak je to dvovod ku spamu.

  Porovnanie S7edge vs S8+. Uz ste ocareny? Je okolo vas sama reklama ze S8 S8plus je bajecny a neprekonatelny z jedinecnym displejom ,fotakom a podobne? Dost bolo reklamy a papierovych usudkov. Ano samsung po velkej strate z note 7 si ide za svojim slovom a to o najpredavamejsich modeloch S8 S8plus. Ano robia pre to vsetko aby cloveka dostala do nepochybnosti ze S8 je to naj. Vela ludi tak podlahne a kupi si ho. No ale skor ako si ho pojdete kupit vam prinesiem par poznatkov o prave najnovsom telefone S8plus. Ako ste si mohli vsimnut uz tu mam par komentarov este ked sa len zacalo pisat o S8 a S8plus. Podme k veci. Ci si niekto kupi alebo nie S8 S8plus mi je uplne jedno. Len chcem podotknut ze nieje vsetko zlato co sa blisti. Nedalo mi to a bol som mrknut realne S8 plus. Preco realne? Pretoze papierove informacie ma nezaujmaju pretoze v realite to je vzdy o niecom inom. Toto je prva chyba ludi co si precitaju papierove informacie a povie si super. Bol som si osobne pozriet telefon galaxy S8plus v nemenovanej predajni. Prve dojmi boli zvlastne. Preco? Preto ze ked si poviem galaxy S….. predstavujem si tlacitko home na spodmej strane telefonu a ine crty serie galaxy. Toto mi pripadalo ako cina. Dobre podme dalej. Jedine co ma zaujmalo je rychlost, odozva telefonu a fotak. Ostatne prkotiny ma ani nikdy nezaujmali. Takze som zacal skusat rovnake aplikacie, browser a ine veci aby som zistil rozdiel v rychlosti ich nacitavania a zobracenia. Bolo to take aj take cize raz bol rychlejsi ten ked som to skusil znova tak zas ten druhy. Cize rychlost telefonu a nacitavanie aplikacii som vnimal rovnako. Potom som skusal fotak. Tam sa taktiez nic nezmenilo. Papierovo mozno ano ale v realite nie. Skusal som veci ako na S7edge tak aj na S8plus a vsetko rovnake. Mozno nieco bolo inac usporiadane ale rychlost a ine veci boli rovnake. Podme k samotnej fotke. Fotil som rovnako ako pri S8plus tak aj pri S7edge. Stiahol fotku z S8 do telefonu S7edge a otvoril cez pc. Fotku z S8plus som odnacil 1 a tu istu fotku ale fotenu z S7edge som oznacil 2. Na otazku ludi ci uz znamich alebo na socialnych sietach ze ktora je krajsia a bola fotena z S8plus vsetci povedali ze fotka c2 nuz cize fotak z s7edge foti krajsie. To ani nebude podla papierov pravda ale podla reality ano. Ale nie ja som za to ze fotia rovnako. No podla reklam ma ohurit aj displej. Nenechajte sa vysmiat. Zial rozdiel oproti S7edge som nepostrehol. Inac na tom S8plus bol velky skrabanec hm niekto uz skusal tvrdost skla😁. Polozme si otazku. Oplati sa kupovat S8 alebo S8plus za 900eur ked podla realu su to 2 rovnake telefony akurat vzhladovo su ine? Podla mna je krajsi S7edge nielen preto ze ma tlacitko home ale aj preto ze sadne do ruky a neni tak dlhsi ako s8plus. Cize moj nazor radcej 2x S7edge ako to iste zariadenie 1xS8. Pritom S7edge sa da zohnat za 400-450eur a pojde este dole skrz S8. Tod moj postreh a jasna volba. Som stastny ze mozem vlastnit prave S7edge!!! Kto ma S7-S7edge a skusi si S8-S8plus mi da za pravdu.

 • Stefan

  ja ho mam predobjednany (15.4) a stale cakam ,a tych osem dni asi tažko,mozno az po 28.4 ak sa podari :( :(

  • Lukas Zachar

   Daj potom vedieť, kedy ti reálne príde :)

 • Arpád Nagy

  mne teraz písali zajtra je doručený

 • KarlVonBahnhof

  Da sa do toho nainstalovat iOS? lebo ked si kupujem Ferrari, nechcem v tom motor z Trabanta:D

 • Blejt

  Genialny, zaplateny PR clanok :) cely je pisany v duchu vychvalovania s uzasom. Toto okolo recenzie ani neislo.

  Je mi z vasej „redakcie“ zle, vy by ste s technologiami nemali mat nic spolocne

 • Korzar

  Recenzia neposkytuje veľa informácií, skôr mi to pripadá ako opis pocitov z telefónu ktorý je nadupaný …… Ale mňa zaujímajú relevantné údaje o spotrebe. Ak nevieš uviesť SOT, /doba zapnutého displeja/ tak asi moc skúseností ešte nemáš.

  • Bobor Boban

   Presne moj postreh.
   Inak spomynas fotenie v sere, po tme.
   Mohol si sem dat nejake to foto to by nebolo na skodu.
   Chcelo by to este nejaku tabulku so specifikaciou resp. mozno porovnanie s konkurencoiu takto mi to pripada ako fanda applu dostal novy fon a roztrasene plny dojmov pise recenziu ak sa to da nazvat recenziou…

  • Lukas Zachar

   Recenzia podľa mňa nemá byť o opísaní výbavy/špecifikácie. Tie ti uvedie výrobca na krabičke. Recenzia je práve o pocitoch :) Ale, 100 recenzentov, 100 názorov a tak isto 100 čitateľov, 100 požiadaviek :)

 • Bob

  Ztratil jsem v Samsung důvěru. Měl jsem Note 7. ne kvůli potenciálnímu výbuchu baterie, ale proto, že mně postupnými vnucenými aktualizacemi softrware s možností nabíjení omezeném nejdříve na 60%, následně 30% až nakonec na 0% mně totálně znemožnili používání jinak poravdu skvělého a bezproblémového zařízení!! Žádnou kompenzaci za způsobenmé problémy jsem od Samsungu nedostal. Neváží si zákazníků.

 • Anna

  Ľutujem, že som na takýto pojebaný mobil vyhodila toľko peňazí. Nemajú naň ani poriadne tvrdené sklo – neviete na ňom poriadne nič robiť lebo vám nereaguje, vrchná lišta nejde skoro vôbec stiahnut (musela som tak tlačiť prstom, že mi prasklo sklo), kým napíšete správu tak vám to trvá 10-krát dlhšie a už pri malom páde sa hneď rozbije a neochráni ani mobil keďže hneď odpadne a rozbije sa vám aj displej. Totálna nespokojnosť, vymenila som už 3 ochranné sklá, každé bolo zlé a ani mi neochránilo mobil, už nikdy po tomto mobile nesiahnem. Je síce super ale nestojí mi za to aby som každý mesiac menila sklo a displej za 340€. Celé je to nedoriešené. CELÉ ZLE.