Slovenskí operátori zverejnili rebríčky najpopulárnejších smartfónov. Ktoré boli pred Vianocami najžiadanejšie?

Slovenskí operátori zverejnili rebríčky najpopulárnejších smartfónov. Ktoré boli pred Vianocami najžiadanejšie?

18

V dnešnej dobe naozaj nie je problém zohnať smartfón presne podľa svojich predstáv a preferencií. Na pultoch sa nachádza naozaj obrovské množstvo rôznych značiek a typov, z ktorých si dokáže vybrať naozaj každý používateľ. Náročný aj nenáročný.

Pred Vianocami však predaje smartfónov stúpli a nás zaujímalo, o ktoré majú slovenskí spotrebitelia najväčší záujem. Oslovili sme teda našich troch najväčších operátorov s otázkou, ktoré zariadenia boli za november 2016 najžiadanejšie. Prezrite si teda rebríčky TOP 10 najpopulárnejších smartfónov u jednotlivých operátorov.

TOP 10 pre Slovak Telekom

 1. Huawei P9 Lite
 2. Samsung Galaxy J3
 3. Samsung Galaxy A3
 4. Apple iPhone 7
 5. Lenovo C2
 6. LG K8
 7. Samsung Galaxy A5
 8. Samsung Galaxy S7 edge
 9. Maxcom Classic MM238
 10. Sony Xperia XA

TOP 10 pre O2

 1. Huawei P9 Lite
 2. Samsung Galaxy J3
 3. Honor 7 Lite
 4. Lenovo K5 Note Fingerprint
 5. Lenovo Vibe C
 6. Samsung Galaxy A3
 7. Huawei Y3 II
 8. Huawei Y6 Pro
 9. Lenovo Vibe C2
 10. Samsung Galaxy A5

TOP 10 pre Orange

 1. Huawei P9 Lite
 2. Samsung Galaxy J3
 3. Huawei P8 Lite
 4. Samsung Galaxy A3
 5. Apple iPhone 7 32 GB
 6. Samsung Galaxy A5
 7. Samsung Galaxy S7 edge
 8. Apple iPhone 7 128 GB
 9. Huawei Y5 II
 10. Maxcom MM320

Ako môžeme vidieť, najviac záujmu získal chválený a žiadaný Huawei P9 Lite a tesne za ním sa vo všetkých prípadoch nachádza Samsung Galaxy J3. Ostatné priečky sa mierne líšia, no populárne boli takisto aj Samsung Galaxy A3 a Galaxy A5.

 

 

A čo vy? Ste majiteľom niektorého z nich? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

 • Screep

  Slovač chudobná…

  • SpravdivyL

   Presne 😀

  • Kubo102030

   Väčšina ľudí si kupuje telefóny na predražené paušály a tam sú väčšinou takéto lacnejšie modely, teda pokiaľ nechcú platiť 50€ mesačne za S7, či nejaký iný high-end… Osobne by som si radšej našetril na nejaký telefón za 150€, 200€ či 300€ ako kupoval tie „zázraky“ typu Samsung J3, A3 či Huawei Y3 II a im podobné…

   • Screep

    Ja si myslím, že do tých „zázrakov“ sa radí aj P9 Lite. Osobne by som počkal rok od vydania nejakej vlajkovej lode a kúpil ju o pár stovák lacnejšie. S tým by sa dalo vydržať už aj 2 roky.

    • Kubo102030

     Zrejme máš pravdu… Ale takto by sa dalo pridať do skupiny „zázrakov“ viacero telefónov, resp. všetky hore spomenuté okrem: iphone 7, samsung galaxy s7/ege… Do 200€ si myslím, že sa dá zohnať slušný tepefón, ktorý sková do vrecka všetky hore spomenuté „zázraky“… Tým telefónom je Xiaomi Redmi 4 Pro. Síce nemá 800MHz LTE ale je naplánovaná aj verzia s 800MHz… Za cenu 200€ si prídu na svoje aj náročnejší používatelia…

     • Screep

      Máš polovičnú pravdu.

     • Kubo102030

      Myslíš, že s Redmi 4 Pro si nepríde aj náročnejší používatelia na svoje?

     • Screep

      To netvrdím. Ale bude cítiť, že to nie je napr. taká S7-čka. Niekde sa muselo šetriť. Marže majú malé, aj servis žiadny, ale aj tak sa na mobile šetrilo. A po nejakom čase to bude cítiť. A to sa bavíme iba o viditeľných veciach.

     • Kubo102030

      Samozrejme, nebude to S7 ale za tú cenu je to bezkonkurentčne najlepší fón, aký sa dá zohnať… Síce to nie je výkonnostne ani funkciami nabitý telefón ako vlajkove lode ale nie je to žiadna šunka ako väčšina v tých TOP 10 zozname…

     • Screep

      Pravda, za tú cenu mu nedostatky prepáčime :D

 • jadubaj

  Mal som tento „zázrak“ jeden deň a išiel naspäť, ale HUAWEI P9 Titanium Grey, je iná káva, hlavne duálsim, ktorý som potreboval….

  • woodooooo

   tak ty si vymenil Z2 za hnojwei ??? aha, no dobre, len sa vytešuj ešte chvíľku

 • wagimir

  som spokojny zo svojou Sony Xperia Z2 tak naco menit :D

 • Ktorý debil by zobral telefón na paušál…

  • Kubo102030

   Čudoval by si sa ale väčšina je takých… Ja netvrdím, že je to správne ale u nás na Slovensku je to proste tak…

   • Slovensko je celé na hlavu :D

    • Kubo102030

     Jednak to a jednak majú mnohí hlbšie do vrecka…

 • Vescho

  P9lite je preto na prvej priecke,lebo ludia nechcu dat 700€ a viac za poriadny high end a pracovnici na pobocke ludi riadne nabalamutia aky je to uzasny stroj! Ze je taky dobry ako hocijaky za 700 a ludia sprostí to beru! A po polroku sa stazuju ako im telefon blbne,seka,alebo sa deju dalsie problemy pretoze P9lite je len slabsia stredna trieda co je smartfon pre malo narocnych uzivatelov ale ako nahle clovek caka od neho viac je neskor sklamany! Poznam dost takych ludi co nedali na moju radu aby priplatili bud za plnohodnotnu P9 alebo nieco lepsie a teraz placu,ze P9 lite je slabota. A to nevravim o tych low endoch co beru ludia a potom sa stazuju ako im hned seka,je pomaly a zle foti a pod.