Úvod Zariadenia Potvrdené: Xiaomi Mi Note 2 príde so zakriveným displejom. Dátum predstavenia a...

Potvrdené: Xiaomi Mi Note 2 príde so zakriveným displejom. Dátum predstavenia a parametre

0

Dátum predstavenia 25. október 2016 a zakrivený displej po oboch stranách. Tieto detaily dnes odhalila spoločnosť Xiaomi na sociálnej sieti Facebook.

Xiaomi Mi Note 2 je jedným z najočakávanejších phabletov, pričom mu cestu k zákazníkom nechtiac „upratal“ zrušený Galaxy Note 7. Mi Note 2 síce nebude disponovať dotykovým perom, no na druhú stranu ponúkne veľmi priaznivú cenu. A za svoju výbavu a dizajn sa určite nebude hanbiť.

Interná prezentácia výrobcu totižto odhalila jeho kľúčové parametre. Aj keď sa na ňu nemôžeme na 100 % spoliehať, je viac ako pravdepodobné, že sa tieto informácie potvrdia.

V prvom rade sa môžeme pripraviť na zakrivený 5,7-palcový AMOLED displej s QHD rozlíšením a úplným pokrytím farebného NTSC priestoru. Pozor, displej nevyrobí Samsung tak ako sa predpokladalo, ale mal by vzísť z kapacít výrobcu LG.

mi note 2

Procesorová sada Snapdragon 821 dodá spolu s grafikou Adreno 530 dostatočný výkon pre tie najnáročnejšie operácie a hry. Na výber budeme mať pamäťové konfigurácie v režime 4 GB RAM a 64 GB ROM, poprípade 6 GB RAM a 128 GB ROM.

Nemenej zaujímavo vyzerá duálne prevedenie fotoaparátu. Jedno „oko“ bude mať rozlíšenie 23 Mpx (Sony IMX 318) a druhé 12 Mpx (Sony IMX 378). USB typ C konektor si bude rozumieť so 4100 mAh batériou. Zariadeniu by dokonca nemal chýbať ani skener očnej dúhovky a NFC čip.

Zdroje sa zatiaľ líšia v cenách daných modelov. Kým zo začiatku boli avizované vyššie ceny, ktoré takmer vyrovnávali ceny iných súčasných vlajkových modelov, čerstvejšie prognózy sú optimistickejšie.

mi note 2

Verzia 4 GB RAM / 64 GB ROM by mala stáť 415 amerických dolárov, čiže približne 381 eur. Model 6 GB RAM / 128 GB ROM bude drahší, a to o 30 dolárov. Po prepočte prídeme k cene nejakých 408 eur. Samozrejme, prípadný dovoz môže cenu mierne navýšiť.

Predpokladáme, že výrobca model Mi Note 2 vybaví najnovším Androidom 7.0 Nougat aj s nadstavbou MIUI 8, ak nie novšou. Všetko sa dozvieme oficiálnou cestou už o pár dní.