Podľa PwC, do roku 2020 stúpne svetová populácia na 7,4 miliardy ľudí. Do tohto roku bude používať mobilné internetové služby 3,84 miliardy z nich, teda 52 % z celkovej populácie. Pristupovať k nim budú prostredníctvom smartfónov a tabletov.
Spoločnosť PwC tiež odhaduje, že do roku 2020 minú používatelia až 82 % mobilných dát na sledovanie videa. Analytici ďalej prízvukujú, že v roku 2020 bude 92 % používateľov mobilných internetových služieb pochádzať z oblastí mimo USA. Pre zaujímavosť, najväčší mobilný trh je čínsky a do popredia sa výrazne dostáva aj India.
Okrúhly rok 2020 sa stal obľúbeným rokom predpovedí aj pre ostatné popredné analytické a technologické spoločnosti. Spoločnosť Cisco sa napríklad začiatkom tohto roka vyjadrila, že do roku 2020 bude na svete viac ľudí s mobilným telefónom, ako s elektrikou. Pred viac ako rokom analytici spoločnosti Ericsson povedali, že v roku 2020 bude 70 % svetovej populácie vlastniť mobilný telefón.
Zaujímavá je tiež dva roky stará predpoveď asociácie GSMA, ktorá zastupuje viac ako 800 mobilných operátorov po celom svete a tiež 250 pridružených technologických spoločností. Pred dvoma rokmi predstavitelia asociácie tvrdili, že do roku 2020 bude k mobilnému internetu pripojená viac ako polovica obyvateľov planéty.
Napriek odborným referenciám je dnes v tomto segmente ťažko niečo konkrétnejšie predpovedať. Dnes si v podstate nie sme istí, čo sa udeje vo svete mobilných technológií o pár hodín a nie ešte o pár rokov. Pripomeňme si predpoveď analytikov z firmy Mason. Tí v roku 2012 hovorili o silnom náraste operačného systému Windows Mobile, no opak je pravdou. Analytici predpovedali, že V roku 2017 bude zákazníkom doručených 136 miliónov zariadení s týmto operačným systémom. V roku 2011 si pritom zariadenia s OS Window Phone našli 11 miliónov majiteľov.
Súčasnosť? V prvom štvrťroku 2016 bolo predaných len 2,4 milióna Windows Phone zariadení, čo je oproti konkurencii žalostne nízke číslo.