Benchmarková aplikácia AnTuTu zverejnila svoj zoznam desiatich Android smartfónov za rok 2014, ktoré dosiahli najväčšie priemerné skóre. Pre tých z vás, ktorí sú na našom webe noví, AnTuTu testuje výkonnosť CPU, grafického procesora, rýchlosť pamäte RAM, I/O a UX. Výsledky potom vyjadrí skóre. Čím vyššie, tým lepšie.

Výsledok však nemusí byť vždy rovnaký. Vplýva naň totiž niekoľko faktorov, medzi ktoré sa radí napríklad počet spustených aplikácií, teplota procesora alebo celého zariadenia. Priemerné skóre všetkých užívateľov však už má istú výpovednú hodnotu.

Mnohých teda prekvapil fakt, že najlepšie skóre zo všetkých high-end telefónov predstavených v roku 2014 dostal Meizu MX4, ktorý používa osemjadrový procesor MediaTek MT6595. Priemerný výsledok bol neuveriteľných 47 765, čo je o niečo viac než pri Nexuse 6 (47 079) s čipsetom Snapdragon 805.

Tretie a štvrté miesto obsadili modely od Samsungu. Galaxy Note 4 s 45 817 a trochu prekvapivo aj Galaxy Alpha s procesorom Exynos a skóre 44 669. Prvú päťku uzatvára OnePlus One so Snapdragonom 801 a systémom od CyanogenMod (44 156). Celkovo sedem z desiatich najvýkonnejších smartfónov využíva procesor od Qualcommu.

Minulý rok AnTuTu tiež zverejnilo zaujímavé výsledky. Prvé dve miesta vtedy ovládol Samsung Galaxy Note 3 (verzia so Snapdragonom a Exynosom). Všetky výsledky si môžete pozrieť v galérii dole.

Máte jeden z telefónov ktorý sa dostal do TOP desiatky 2014 alebo 2013?