Úvod Novinky Nvidia ukázala nový 64-bitový čipset Tegra K1 „Denver“ špecificky určený pre Android

Nvidia ukázala nový 64-bitový čipset Tegra K1 „Denver“ špecificky určený pre Android

5

Vyzerá to tak, že chystaný tablet Nexus 8 bude bežať na extrémne výkonnom čipsete Nvidia K1, ktorý by mal byť prvý 64-bitový ARM procesor pre Android.

Nvidia práve zverejnila bližšie informácie o ich aktualizovanej verzii, ktorú nazvali „Denver.“ 192-jadrový grafický čip založený na architektúre Kepler je teraz plne kompatibilný s ARMv8, ako aj s 32-bitovou Tegra K1, od čoho si spoločnosť sľubuje rýchlejšiu adopciu.

„Denver“ je postavený tak, aby ponúkal najvyšší výkon na jedno jadro, vďaka čomu ponúka špičkový výkon aj pri dvojjadrovej konfigurácii. Nová 64-bitová Tegra K1 okrem toho prichádza s vylepšenou cache, ktorá narástla z 32K + 32K na 128K + 64K L1, čo je poriadny pokrok.

Denver-Hot-Chips-TK1
64 bitová verzia čipu Tegra K1 mieri na Android

Okrem navýšenia výkonu, ktorý už mnohí prirovnávajú k počítačom spred pár rokov by mal nový čip zaistiť aj lepšiu výdrž batérie. Znovu musíme pripomenúť, že tento čipset by sa mal objaviť v Nexus 8, na ktorom Google pracuje spolu s HTC. Zaujímavý tablet by mal okrem 64-bitového procesoru ponúknuť aj 4GB RAM.

Bude zaujímavé sledovať, či sa predpoklady pre extrémne výkonný Nexus 8 nakoniec potvrdia a aký dopad bude mať takto vysoký výkon na celkové používanie zariadení. Každopádne, tešíte sa na novú Tegru?

Spoločnosť o tom informovala na svojom blogu.