Úvod Výrobcovia Amazon Práca snov! Pozrite sa koľko sa zarába v Google, Microsofte, Facebooku a...

Práca snov! Pozrite sa koľko sa zarába v Google, Microsofte, Facebooku a Apple

16

Akje vašim cieľom v živote dostať každý mesiac poriadne tučnú výplatu, mali by ste sa v škole začať snažiť a zamestnať sa v povestnom Silicon Valley. Životopis by totiž mal mieriť priamo do Google, ktorý svojich zamestnancov okrem regulárneho platu odmeňuje najlepšie.

Vyplýva to z ankety spoločnosti Glassdoor.

Google podľa všetkého svojim technikom v základe ponúka 128 tisíc dolárov, čo je v prepočte 93 900 eur, zatiaľ čo Facebook je na druhom mieste so slušnými 120 tisíc dolármi (88 tisíc eur). Microsoft s Amazon sa taktiež nedali zahanbiť, ich zamestnanci totiž v základe zarábajú 111, resp. 105 tisíc dolárov (81,43 tisíc a 77 tisíc eur).

Apple svojim technikom platí najviac zo všetkých – 132 tisíc dolárov, čo je v prepočte takmer 97 tisíc eur, no v rebríčku sa umiestnil pod všetkými keďže v maloobchodnom reťazci svojim zamestnancom naopak platí najmenej zo všetkých spomenutých spoločností.

Práca v Google má okrem vysokého platu aj iné výhody, ako napríklad neobmedzený prístup k jedlám pripraveným šéfkuchárom, ktoré sa podávajú, ako inak, úplne zadarmo a mnohým ďalším radostiam z práce, ako možnosti zdriemnuť si vždy vtedy, keď sa na to zamestnanci cítia.