![emailiphone5s](https://androidportal.zoznam.sk/wp-content/uploads/2014/05/emailiphone5s-640x427.jpg)
Najnovšia verzia mobilného operačného systému Apple má na rováši ďalší veľký problém. Zariadenia, ktoré podporujú hardvérové šifrovanie totiž trpia veľkou bezpečnostnou dierou, ktorá sa týka príloh v emailoch.
Prišiel na to bezpečnostný výskumník Andreas Kurtz, ktorý tento nedostatok demonštroval vo verzii iOS 7.1.1. Upozornil na to server Dotekomanie.cz.
Ako to teda funguje a v čom je problém? Ako Martin Krejza vysvetľuje, Kurtz si založil emailový účet na protokole IMAP, na ktorý si poslal niekoľko emailov s prílohou. Zariadenie (iPhone 4) potom vypol a pomocou DFU režimu a niekoľkých špeciálnych programov získal úplný prístup ku všetkým prílohám na danej emailovej adrese.
Andreas Kurtz sa zachoval zodpovedne a celé to oznámil Apple ešte 23. apríla. Spoločnosť tvrdí, že o tom už vedela a opravu by mala implementovať v ďalšej aktualizácii.