Úvod Aplikácie Nintendo bude vyvíjať aplikáciu pre smartfóny, hry ale nečakajte

Nintendo bude vyvíjať aplikáciu pre smartfóny, hry ale nečakajte

0
Satoru Iwata

Podľa slov šéfa Nintenda, Satoru Iwata, môžeme očakávať ešte v priebehu tohto roka aplikáciu pre inteligentné zariadenia na tzv. „prilákanie pozornosti zákazníkov“. Zároveň však aj zamietol narastajúce dohady, že herný gigant plánuje sprístupniť populárneho Mária, vrátane iných herných titulov pod značkou Nintendo, pre konkurenčný hardvér. „Pokiaľ oznámite, že sprístupníme Mária na inteligentných zariadeniach, bude to kompletne nepravdivé prehlásenie.“ čím S. Iwata reagoval na prehlásenia niektorých webových stránok o vyššie spomínaných plánoch Nintenda, ktoré však neboli nakoniec celkom pravdivé.

Japonská spoločnosť sa k tejto téme vyjadrila pre technologický web endgadget.com následovne „môžeme potvrdiť, že neexistujú plány ponúkať mini-hry na smartfónoch

Chceme, namiesto priameho rozširovania nášho biznisu na inteligentných zariadeniach, zamerať našu pozornosť na dosahovanie lepších vzťahov s našimi zákazníkmi na inteligentných zariadeniach a na rozšírenie biznisu našej platformyuviedol Satoru Iwata popri oznamovaní finančných výsledkov, „Budovanie silnejších vzťahov so zákazníkmi bude vyžadovať, aby sa s našimi ponukami stretávali častejšie. To však nie je jednoduchá úloha, použijeme malý tím vývojárov, aby sa nám to podarilo dosiahnuť“ dodal. Aplikácia by tak mala byť podľa dostupných informácií určená predovšetkým pre majiteľov hracích konzol Nintendo, ktorí chcú byť so softvérovou ponukou spoločnosti v kontakte častejšie.

Zdroj: siliconera.com via serkantoto.com, nintendo.co.jp