Úvod Novinky Týždeň v Androide: 24. – 30. September

Týždeň v Androide: 24. – 30. September

0

A je tu pondelok, ten deň, ktorý robí radosť len málokomu. To však nemení nič na fakte, že tu máme ďalšiu časť týždňa v Androide a to teda bol týždeň. Poďte si teda prečítať prehľad toho najzaujímavejšieho.

Začneme trochu netradične. Netradične hlavne preto, že začneme AndroidPortalom. Ak ste tu ešte nikdy neboli, tak pravdepodobne nezbadáte žiadnu zmenu no ak ste našim pravidelným čitateľom tak ste si možno všimli, že sme zmenili dizajn. Presedlali sme na responzívnu tému (inými slovami takú, ktorá nebude rovnaká za každých podmienok), plnú najnovších webových technológií a tak dúfame, že ste okrem toho, že by malo byť všetko oveľa prehľadnejšie spozorovali aj zmenu v rýchlosti.

No a teraz sa presunieme priamo k Androidu. Aby sme ostali aktuálni, tak Android SDK oslávil svoje 4. narodeniny, k čomu by sme tímu, ktorý sa stará o jeho vývoj chceli zo srdca pogratulovať. Rozhodne to nebolo nič ľahké, konkurovať už rozbehnutému Apple s ich iOS, no pri viac než 500 miliónoch Android zariadení a viac než jednom milióne aktivovaných zariadení každý deň sa to chalanom z Google podarilo. Ó, aby som teda ešte nezabudol, Goole má 14 rokov, resp. pred 14. rokmi Larry a Sergei zamestnal svojho prvého zamestnanca.

Dosť často sa rozprávalo o Samsung Galaxy Note II. Okrem toho, že vieme jeho špecifikácie a to, že príde s Android 4.1.1 Jelly Bean taktiež vieme, že na Slovensku si ho budete vedieť kúpiť už 15. Októbra. Konečne sa teda môžeme tešiť, že budeme mať produkt skôr ako američania, keďže tam sa Samsung chystá Galaxy Note II predstaviť až 24. Októbra.

Veľkou novinkou uplynulého týždňa boli zariadenia od Samsungu. Možno si spomínate na bezpečnostnú chybu, ktorú objavil tím expertov zaoberajúcich sa bezpečnosťou. Podľa ich zistení majú zariadenia ako Samsung Galaxy S II bezpečnostnú chybu, ktorá hackerom umožňuje spustiť navrátenie do továrenských nastavení, či dokonca zničenie SIM karty. Ako zistiť, či je vaše zariadenie náchylné sme vám ukázali pomocou jednoduchého (a hlavne bezpečného) USSD testu. Nezabúdajte, že v nebezpečí sú len Samsung zariadenia.

Teraz si povieme niečo o zariadeniach, či už to sú smartphony alebo tablety, môžete si byť istí, že za týždeň sa vyskytne nejedna novinka. Ak máte partnerku, ktorá ma rada ružovú farbu, tak už nemusíte hľadať ďalej. Kúpiť jej totiž môžete takýto ružový Galaxy S3. Aby som neodbočoval od témy, tak Samsung začal aktualizovať svoju vlajovú loď na Jelly Bean. Toto sa dialo v Poľsku, no pár ľudí našlo spôsob ako aktualizáciu získať aj na Slovensku. Opýtajte sa ich to priamo v článku, určite vám pomôžu.

Vo farbách Jelly Beanu sa niesol aj ASUS s jeho tabletmi, keď sa po internete rozbehly fámy o tom, že švédi už dostali aktualizáciu na Jelly Bean. Toto bolo potvrdené samotným ASUSom a tak sa majitelia ASUS Transformer Prime a ASUS Infinity Pad mohli pripraviť na fazuľkovú zábavu. Aktualizácia sa na Slovensku začala prejavovať už v Piatok a pokračovala cez víkend.

Tých noviniek je toľko, že ak by som ich mal všetky rozpísať, tak by ste to čítali aj do obeda, takže ďalšie novinky zhrniem len do pár slov. Aktualizáciu dostali aj modely od Sony a to konkrétne Xperia U, Go a Sola, no tento krát na Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Acer Cloudmobile je už dostupný a to v Británii, tak isto ako Samsung Galaxy Camera. Neprehliadnite ani nový tablet Eken B70, ktorý otvára novú cenovú kategóriu „za stovku“. Keď už sme pri tom, čítali ste nové špekulácie o cene za Nexus 7 tablet, ktorá by sa mala pohybovať okolo tej pomyselnej „stovky“.

A teraz sa už presunieme k hrám, aplikáciám, widgetom, teda ku všetkému, čo si môžete nainštalovať naflashovať, nabrickovať a tak podobne. Veľkou udalosťou bolo samozrejme dosiahnutie 25 miliardovej hranice stiahnutých aplikácií z Play Store. Toto je masívne číslo, ktoré si zaslúži oslavu, no a Google nás znovu nesklamal. Zaviedol 5 dní zľavených aplikácií a hier, ktoré zľavil na veľmi príjemných 25 centov. My sme vám každý deň priniesli nové aplikácie, ktoré boli zlacnené a ak sa poponáhľate, tak stihnete posledný (a podľa nás aj ten najlepší) deň zliav.

[youtube]F8r6tW7P1Mo[/youtube]

Ďalšie aplikácie, ktoré sme rozobrali sú: Nudia vás štandardné notifikácie?, Weather Eye, aktualizovaný Chrome, novinka v ChatON od Samsungu, Meme Faces, Imgy – viac ikoniek na ploche, Note+, aktualizovaný YouTube pre staršie zariadenia, Ruská ruleta, BazošAgent a Producteev.

Z hier tu máme: Pocket Planes, Rail Rush, odhalený Modern Combat 4, Netradičný bowling, Parking Truck, Deser Stormfront LITE, Bad Piggies a ich videorecenzia, Rayman Jungle Run, Jetpack Joyride, Finger Hockey a C.H.A.O.S.

Ak ste zaujatí zaujímavosťami, tak si prečítajte o úvahe, v ktorej sa vyskytol Nikola Tesla, o tom, čo hrozí človeku, ktorý nevrátil nájdený HTC smartphone, o novinke v Google Maps, o nových postavičkách Android Mini Collectibles, o Kimovi Dotcomovi a jeho novej službe Megabox alebo o novinke na YouTube, kde si môžete stiahnuť svoje nahrané videá v ich originálnej kvalite. Neprehliadnite ani generátor Meme pre zamestnancov Google, budúcnosť čipov pre smartphony, či budúcnosť pre autá v podaní Google.

Verím, že takýto prehľad vás potešil, no dajte nám vedieť, či je to spolu s naším dizajnom krok vpred a my spravíme všetko preto aby sme v tom pokračovali. Ktorá novinka bola najdôležitejšia pre vás?