Kórejská ľudovodemokratická republika je neslávne známa svojím obmedzujúcim politickým režimom, vďaka ktorému má len veľmi málo obyvateľov prístup k veciam, ktoré sú pre nás bežné.
Vlastniť počítač s pripojením na internet je pre bežného obyvateľa KĽDR prakticky nemožné. Aj keby tomu tak bolo, pripojenie na internet je výrazne limitované a pre oči by vám tak zostali len stránky domovskej krajiny. Tých zrovna veľa nie je.
Najviac počítačov na meter štvorcový nájdeme v tejto krajine asi len v armáde a vo vzdelávacích inštitúciach. V jednej takej inštitúcii mal možnosť pôsobiť Will Scott, bývalý zamestnanec spoločnosti Google. Išlo univerzitu vedy a techniky, ktorá sídli v hlavnom meste Pchjongjang.
Pred tým, ako sa Will vrátil domov do USA, stihol kúpiť jednu kópiu severokórejského operačného systému, ktorý sa nazýva Red Star 3. Operačný systém Red Star 3 je po vizuálnej stránke podobný OS X od Apple, v ktorom jeho vývojári bezpochyby našli inšpiráciu.
Nižšie nájdete snímky obrazovky, ktoré vám ukážu ako operačný systém Red Star 3 vyzerá.












Will Scott navštívil Kórejskú ľudovodemokratickú republiku ešte v roku 2014. Počas svojho pôsobenia v krajine zhotovil niekoľko zaujímavých fotografií prevažne z ulíc hlavného mesta Pchjongjang.
Snímky si môžete pozrieť na sociálnej sieti Instagram, kde si autor publikoval. Nájdete ich >v tomto odkaze<.