Úvod Operátori Slovenskí operátori šokovali: Priniesli ŠPIČKOVÚ novinku, ktorú si zamilujete

Slovenskí operátori šokovali: Priniesli ŠPIČKOVÚ novinku, ktorú si zamilujete

Dvaja poprední operátori na Slovensku spúšťajú službu mobilného pripojenia pre Apple Watch. Tí, ktorí spĺňajú podmienky, ju môžu využívať na 3 mesiace zadarmo.

1

Hneď dvaja operátori sa rozhodli na začiatok leta uviesť fantastickú novinku, ktorá nadchne azda všetkých priaznivcov inteligentných hodiniek Apple Watch. Kalifornský gigant totiž dnešným dňom zapína podporu eSIM v hodinkách Apple Watch aj na našom trhu. Tejto príležitosti sa hneď chopili operátori Telekom a O2, informoval server TECHBYTE.

Od dnešného dňa odomykajú podporu multiSIM, resp. Connect my watch. Ide o možnosť využívať jedno telefónne číslo na iPhone i Apple Watch. Podporované je však nielen telefonovanie, ale aj posielanie správ a pripojenie na internet.

Ide o veľmi praktickú inováciu, ktorá používateľom umožňuje stále pripojenie aj v prípade, že nemajú pri sebe svoj iPhone. Táto technológia sa náramne hodí napr. športovcom, ktorí nechcú byť počas aktívneho pohybu zaťažovaní smartfónom vo vrecku. Obecne ju však ocení každý, kto nemusí so sebou nosiť svoj telefón všade, kam ide.

apple
Ilustr. obr. | Zdroj: Pixabay

Samozrejme, takáto voľnosť so sebou prináša kompromis vo forme skrátenej výdrže batérie v hodinkách.

Bez fyzickej SIM karty

Nová forma konektivity sa opiera o technológiu eSIM, čo znamená, že používateľ nepotrebuje mať k dispozícii fyzickú SIM kartu. Akonáhle je aktivovaná, hodinky Apple Watch dokážu fungovať ako samostatné zariadenie.

Háčik je v tom, že verzie Apple Watch Cellular, čiže modely s podporou sieťovej konektivity, sa u nás predtým bežne nepredávali. Aspoň nateraz sa teda novinka vzťahuje iba na úzku skupinu používateľov. Stojí však za zmienku, že Telekom aj O2 od dnešného dňa zaraďujú do svojich ponúk modely Apple Watch 9 a Apple Watch Ultra 2 s podporou eSIM. O2 do ponuky uvádza aj Apple Watch SE.

Najskôr zadarmo, potom 5 eur mesačne

Obaja operátori v rámci uvádzacej ponuky umožňujú využívať mobilné pripojenie k Apple Watch na 3 mesiace zadarmo, ak je aktivované v období od 10. júna do 10. decembra 2024. Následne je služba spoplatnená mesačne sumou 5 eur.

Najskôr je ale potrebné sa ubezpečiť, že spĺňate nasledujúce podmienky:

  • Apple Watch Celllar série 4 a vyššie (aspoň s WatchOS 10.5)
  • Apple iPhone XR alebo novší (aspoň s iOS 17.5)
  • Mať Telekom paušál alebo Telekom Biznis paušál a aktivovanú službu VolTE (Telekom)

V prípade O2 je služba dostupná pre nové Paušály. Pokiaľ ide o klientov Radosti, tí novinku využívať nemôžu.