Úvod Zaujímavosti Elon Musk sa s tým nebabre: Za minulý rok mal na daniach...

Elon Musk sa s tým nebabre: Za minulý rok mal na daniach zaplatiť 12 miliárd dolárov!

Ako píše server Business Insider, Musk má byť tento rok na daniach dlžný približne 12 miliárd amerických dolárov (10,6 miliardy eur). Táto čiastka mala byť vypočítaná z Muskových akcií spoločnosti Tesla. Konkrétne musí zaplatiť daň z rozdielu medzi realizačnou cenou a reálnou trhovou hodnotou akcií. Tie mali od začiatku 2021 porásť o približne 30 %.

1
© Yuriko Nakao/Bloomberg via Getty Images

Elon Musk sa podpisuje pod ďalší svetový rekord, i keď tentokrát nie je až tak potešujúci. Svetoznámy vizionár minulý týždeň prehlásil, že tento rok zaplatí na daniach najvyššiu čiastku v histórii USA.

Ako píše server Business Insider, Musk má byť za minulý rok na daniach dlžný približne 12 miliárd amerických dolárov (10,6 miliardy eur). Táto čiastka mala byť vypočítaná z Muskových akcií spoločnosti Tesla. Konkrétne musí zaplatiť daň z rozdielu medzi realizačnou cenou a reálnou trhovou hodnotou akcií. Tie mali od začiatku 2021 porásť o približne 30 %.

Musk v priebehu posledných rokov nekládol príliš veľký dôraz na svoju daňovú povinnosť. Podľa ProPublica mal v období od 2014 do 2018 v tomto ohľade zaplatiť „len“ 455 miliónov dolárov (404 miliónov eur), hoci jeho majetok porástol o až 13,9 miliardy dolárov (12,3 miliardy eur).

Hoci je 12 miliárd skutočne ohromná čiastka, Musk si z nej zrejme príliš veľkú hlavu nerobí. Stále si totiž drží prvú priečku v rebríčku najbohatších ľudí na svete, pričom hodnota jeho bohatstva má podľa Bloomberg Billionaires Index dosahovať okolo 243 miliárd dolárov (216 miliárd eur).