Úvod Výrobcovia Samsung Samsung tlačí na pílu: V roku 2022 predstaví až 64 smartfónov a...

Samsung tlačí na pílu: V roku 2022 predstaví až 64 smartfónov a tabletov!

0

Rok 2022 bude pre fanúšikov Samsungu pomerne zaujímavý. Práve počas neho sa dočkáme prvých zariadení poháňaných špičkovým čipsetom Exynos 2200, na ktorom juhokórejský výrobca spolupracoval s renomovanou spoločnosťou AMD. Ako sa však po novom dozvedáme prostredníctvom správy od The Elec, na ktorú upozornil server SamMobile, obecne čipy Exynos nebudú mať až tak veľké zastúpenie.

Správa informuje, že Samsung v budúcom roku predstaví až 64 smartfónov či tabletov, ktoré možno rozdeliť do štyroch kategórií, a to podľa toho, aké procesory ich poženú. Výrobca má v tomto ohľade štyri riešenia. V budúcoročných zariadeniach uplatní vlastné čipsety Exynos, Snapdragon od Qualcommu a taktiež procesory spoločností MediaTek a UNISOC.

Ako sme už upozornili v úvode tohto článku, Exynos nebude mať na budúcoročných modeloch až tak veľké zastúpenie. 31 z celkovo 64 plánovaných zariadení budú poháňať procesory od Qualcommu. Čipy od Samsungu pritom nájdeme len v 20 modeloch. Zvyšok si rozdelia MediaTek a UNISOC.

Procesory Snapdragon podľa všetkého nájdeme v top-end modeloch, ako je napríklad séria Galaxy S22, no taktiež aj v prostredí smartfónov strednej triedy z radu Galaxy A. Exynos na tom môže byť podobne, pričom do vlajkových lodí osadí svoj špičkový Exynos 2200. Čipy od MediaTek zrejme nájdeme v strednom a nižšom segmente (niektoré modely Galaxy A a Galaxy M). UNISOC bude mať zastúpenie len v troch modeloch, taktiež nižšej, respektíve cenovo dostupnej triedy.

Samozrejme, uvedené informácie zatiaľ netreba brať ako hotovú vec. Stále pretrvávajúca čipová kríza mieša karty každý jeden deň, a tak sa toho ešte môže veľa zmeniť.