Úvod Výrobcovia Samsung Samsung sa teší: Očakáva rekordné obdobie, zisk sa mu má nafúknuť o...

Samsung sa teší: Očakáva rekordné obdobie, zisk sa mu má nafúknuť o 30 %!

0

Juhokórejský výrobca Samsung zatiaľ nezverejnil finálnu správu o hospodárskych výsledkoch za 3. štvrťrok 2021. Odhaduje však, že sa mu podarilo za toto obdobie zvýšiť prevádzkový zisk o 27 % a tržby o 9 %.

Samsung predpokladá, že za 3. kvartál dosiahne tržby na úrovni 73 triliónov kórejských wonov, po prepočte 52,8 miliardy eur. Prevádzkový zisk má stúpnuť na 15,8 trilióna kórejských wonov, teda na približne 11,4 miliardy eur.

ZDNet uvádza, že pokiaľ sa odhady potvrdia, Samsung si zapíše vôbec najvyššie štvrťročné tržby. Prevádzkový zisk by mal byť druhý najvyšší, lepšie čísla spoločnosť dosiahla len v 3. štvrťroku 2018.

Silný rast analytici pripisujú polovodičom (čipom) a smartfónom. Cena čipov začala z dôvodu ich nedostatku na trhu rásť v 2. štvrťroku 2021. Polovodičová divízia výrobcu sa má na celkovom štvrťročnom zisku podieľať viac ako 50 percentami.

Mobilnú divíziu Samsungu zase pravdepodobne potiahnu viac ako len uspokojivé predaje skladacích smartfónov Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip, ale aj dostupnejších modelov radu Galaxy A a Galaxy M.

Samsung Galaxy Z Fold 3

Dopyt prekonal očakávania. Výrobca začiatkom tohto týždňa uviedol, že len na domácom trhu v Južnej Kórei predal jeden milión nových zariadení s ohybným displejom. Métu dosiahol len 39 dní po tom, ako sa uvedené smartfóny začali v tejto krajine predávať.

Zle by na tom nemalo byť ani oddelenie Samsung Display. OLED displeje spoločnosť dodáva viacerým zákazníkom – výrobcom počítačov, smartfónov a tabletov. Počas pandémie záujem o tablety a prenosné počítače zo strany spotrebiteľov stúpol a spolu s ním aj objednávky zobrazovacích panelov.

Spoločnosť Samsung zverejní kompletnú správu o hospodárskych výsledkoch za obdobie od júla do septembra 2021 na konci tohto mesiaca. Na presné čísla si tak musíme ešte chvíľu počkať.