Úvod Novinky Fiido X: Šialený skladací bicykel so 130 km dojazdom a TOP cenou!

Fiido X: Šialený skladací bicykel so 130 km dojazdom a TOP cenou!

Fiido X a Fiido Beast. Dve novinky, ktoré zahanbia čokoľvek na trhu v podobnej cene.

0

Ak by ste sa ma pred rokom opýtali koľko elektrických bicyklov som stretol za posledný týždeň, asi by som vám povedal, že žiaden. Minimálne v Lučenci, kde sú podobne ako vo zvyšku našej krajiny obľúbenejšie kolobežky.

Dnes už elektrické bicykle stretávam pomerne častejšie. Najobľúbenejšie sú pritom malé, spratné skladačky, ktoré hravo zatvoríte do pivnice, uskladníte ich v byte alebo ich so sebou zabalíte do kufra auta. Niet sa čomu čudovať, okrem solídneho výkonu ponúkajú skvelý pomer ceny a výkonu a komfort.

Medzi najobľúbenejšie značky v oblastí elektrických skladačiek patrí spoločnosť Fiido, od ktorej sme testovali hneď niekoľko bicyklov. Naposledy to bol Fiido D11, ktorý na nás zanechal veľmi dobrý dojem a veľmi často sme ho odporúčali aj známym.

Fiido teraz prichádza s novinkou – Fiido X, ktorú začína predávať pomocou crowdfundingovej na Indiegogo. Práve Indiegogo bol miestom vzniku aj spomínaného modelu D11.

Fiido X

Medzi hlavné silné stránky Fiido X patrí napríklad:

  • Dojazd 130 km
  • Rám zo zliatiny horčíka
  • Systém zabezpečenia batéria (chráni pred krádežou)

Fiido hovorí, že pri vývoji Fiido X prišli s niekoľkými unikátnymi riešeniami, z ktorých si nakoniec nechali patentovať až 8. Inžinieri sa najviac zamerali na mechanizmus skladania, ktorý na Fiido X vyzerá tak, ako by tam ani nebol. Na prvý pohľad tak nie je zrejmé, že ide o skladačku ale o bežný bicykel. Po pohľade na prvé obrázky sa s nimi nedá nesúhlasiť.

Fiido X

Súčasťou bicykla je samozrejme aplikácia pre Android a iOS zariadenia, veľmi kvalitne spracované ukotvenie batérie a spomínaný systém „bezkľúčovej“ ochrany batérie pred vytiahnutím a následným ukradnutím.

No a cena? Tá má byť pre podporovateľov cez Indiegogo nastavená na 1 000 dolárov (839 €). To je oproti 1 999 dolárov (1 678 €), za ktoré sa bicykel bude predávať po predstavení veľmi slušná cena. Nevidí sa často, že by výrobcovia ponúkali reálnu 50 % zľavu.

Fiido X

Ak máte záujem, registrovať svoj nezáväzný záujem môžete na tejto adrese. Po spustení samotnej kampane budú k dispozícii všetky podrobnosti o tomto skladacom elektrickom bicykli. Tým máme na mysli výkon, smart funkcie, doba nabíjania, kapacita batérie, dojazd a aj hmotnosť celého bicykla.

Fiido X

Fiido súčasne vyvíja niekoľko modelov. Jeden, ktorý je veľmi blízko predstavenia je Fiido Beast, o ktorom zatiaľ nevieme takmer nič. Spoločnosť však ukázala prvý obrázok a vyzerá to tak, že pôjde o „kolobežkobicykel“ s mohutnou konštrukciou. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už čoskoro.