Úvod Novinky Starlink Elona Muska je už v spojení so Slovenskom: Prebehla prezentácia!

Starlink Elona Muska je už v spojení so Slovenskom: Prebehla prezentácia!

16

Elon Musk už dlhšiu dobu pomocou svojej spoločnosti SpaceX buduje vesmírny internet Starlink s globálnym záberom. Jeho cieľom je na internet pripojiť všetkých tých ľudí, ktorí pripojení budú chcieť za cenu, ktorá ich finančne nezruinuje.

Za týmto účelom na obežnú dráhu SpaceX vynáša desiatky satelitov, ktoré postupne pokrývajú čoraz väčšiu plochu Zeme. Rozširuje sa aj dostupnosť, ktorá je v čase písania tohto článku viazaná len na pár krajín.

TECHBYTE však zistil, že spoločnosť SpaceX už kontaktovala slovenské úrady, ktorým mala prezentovať svoj projekt. Je povinnosťou každého operátora splniť si oznamovaciu povinnosť a takéto povinnosti neminú ani Muskovu spoločnosť.

Starlink na Slovensku

Podľa našich informácií však ešte SpaceX nepristúpil k formálnemu oznámeniu vstupu na slovenský trh. To, kedy by mohla služba prísť aj na Slovensko zatiaľ nie je jasné. Hovorí sa o tomto, aj budúcom roku.

Zároveň je nutné dodať, že Starlink je momentálne v beta verzii, ktorá so sebou prináša kolísajúcu dostupnosť, nižšiu rýchlosť a rôzne ďalšie problémy, ktoré sa SpaceX postupne snaží vyriešiť. Implementácia noviniek na druhú stranu prebieha rýchlo, je preto možné, že sa spoločnosť začne obzerať po ďalších trhoch, medzi ktorými by mohlo byť aj Slovensko.

Čo na Starlink hovoríte vy? Používali by ste ho alebo podľa vás na Slovensku nie je až tak potrebný?