Úvod Výrobcovia Samsung Samsung Galaxy A32 4G oficiálne: Prvý lacnejší smartfón s 90 Hz displejom!

Samsung Galaxy A32 4G oficiálne: Prvý lacnejší smartfón s 90 Hz displejom!

Perfektná správa pre všetkých tých, ktorí chcú jemný displej!

0

Samsung po začiatku februára predstavil svoj nový model s označením A32. Reč je o cenovo dostupnejšom 5G smartfóne, o ktorom sa čiastočne predpokladalo, že ponúkne displej s vysokou obnovovacou frekvenciou. No nestalo sa tak.

Situácia sa však zmenila koncom februára, kedy výrobca predstavil 4G variant smartfónu. Galaxy A32 4G je tak prvým zariadením z radu Galaxy A, ktoré ponúka displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, konkrétne 90 Hz, píše Android Authority.

Samsung Galaxy A32 4G je vybavený 6,4-palcovým AMOLED panelom s už spomenutou obnovovacou frekvenciou 90 Hz. V tomto smere tak výrazne prekonáva 5G verziu, ktorá ponúka 6,5-palcový LCD displej. Súčasťou panelu je aj zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

Zadná strana sa vyznačuje 64 Mpx hlavným snímačom obrazu, 8 Mpx širokouhlým senzorom, 5 Mpx makro objektívom a 5 Mpx hĺbkovým snímačom. Vpredu, presnejšie v kvapkovom výreze, svoje miesto zaujal 20 Mpx selfie fotoaparát.

Samsung Galaxy A32 4G: Uspokojivá výbava za necelých 300 eur?

Srdcom zariadenia je nemenovaný čipset s 8 jadrami, pričom 2 z nich majú ponúkať takt 2 GHz, zvyšné 1,8 GHz. Operačná pamäť prichádza v dvoch možných konfiguráciách, a to 4 GB a 8 GB. Rovnako je na tom aj interná pamäť, ktorej kapacita siaha do výšky 64 alebo 128 GB. Všetko zastrešuje objemná 5 000 mAh batéria s podporou pre 15 W nabíjanie.

Žiaľ, ohľadom ceny či dostupnosti zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie. Očakáva sa však, že sa bude točiť okolo sumy, za ktorú sa predáva 5G variant, teda necelých 300 eur.