Úvod Samsung Samsung Galaxy S21 Ultra Nemá žiadnu konkurenciu: Samsung Galaxy S21 Ultra má najlepší displej na trhu!

Nemá žiadnu konkurenciu: Samsung Galaxy S21 Ultra má najlepší displej na trhu!

Samsung ukazuje, že v displejoch nemá konkurenciu.

1

Samsung začiatkom roka predstavil trojicu nových vlajkových lodí radu Galaxy S21. Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra sa rýchlo stali obľúbenou voľbou mnohých záujemcov. Niet sa čomu čudovať, veľmi kladne sme ich hodnotili aj v našich recenziách.

Všetky tri smartfóny však nemajú rovnakú výbavu. Výrazne kvalitnejší a výkonnejší je Galaxy S21 Ultra. Samsung ho tento rok oveľa výraznejšie oddeliť od zvyšných dvoch modelov, vďaka čomu si jeho majitelia môžu užívať vyšší výkon, lepší displej a neporovnateľne kvalitnejšie fotoaparáty.

Všimli si to aj experti v DxOMark, ktorí nedávno otestovali práve jeho displej. S21 Ultra sa okamžite dostal na 1. priečku v poradí. Kde sa mu až tak nedarilo je audio, pri ktorom obsadil až 11. miesto.

V DxOMark sú známi tým, že testujú prevažne kvalitu fotoaparátov. Už dávnejšie však začali podrobne testovať aj ďalšie komponenty, medzi ktoré patrí aj displej.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Galaxy S21 Ultra vyniká aj vo fotoaparátoch.

Galaxy S21 Ultra: Niekde vedie, niekde nie

Samsung Galaxy S21 Ultra disponuje 6,8-palcovým AMOLED 2X displejom prekrytým vrstvou Gorilla Glass Victus. Pri rozlíšení 3 200 x 1 440 pixelov a obnovovacej frekvencii 120 Hz sa môžete tešiť na skutočne pôsobivý zážitok.

S21 Ultra z trónu zosadil doterajšieho kráľa rebríčku, Galaxy Note20 Ultra. Samsung skutočne vie ako vyrobiť kvalitné displeje, čo sa ukazuje aj na spokojnosti zákazníkov. Nová vlajková loď dosiahla hodnotenie 91 bodov. Horšie je to však pri reproduktoroch, pri ktorých sa S21 Ultra so 71 bodmi umiestnil až na 11. mieste.