Úvod Výrobcovia Huawei Najvyššia kvalita vpredu aj vzadu: Huawei má telefón, ktorý nemôžete prehliadnuť!

Najvyššia kvalita vpredu aj vzadu: Huawei má telefón, ktorý nemôžete prehliadnuť!

Ak hľadáte telefón, ktorý dokáže nasnímať kvalitné fotky nielen zadným, ale aj predným fotoaparátom, práve ste ho našli.

3

Popularita sociálnych sietí je stále na vzostupe a diktuje trendy aj v mobilnom priemysle. Vylepšené funkcie predného fotoaparátu sú jedným z hlavných lákadiel tohtoročnej ponuky smartfónov. Príkladom je novinka Huawei nova 5T, ktorá implementuje do predného objektívu viacero pozoruhodných technológií.

Tento model strednej triedy od Huawei je ukážkovým príkladom využitia hardvéru a inovatívnej technológie zadných, hlavných fotoaparátov na ten, ktorý je umiestnený na opačnej strane.

Huawei nova 5T

Huawei nova 5T dostal predný fotoaparát s rozlíšením 32 megapixelov. To je rovnaké rozlíšenie, ako majú na selfie objektívoch tohtoročné vlajkové lode Mate 30 Pro a P30 Pro. Novinka v strednej triede tak posúva možnosti predného fotoaparátu opäť o kus ďalej.

Okrem pôsobivého rozlíšenia nechýba praktický režim s názvom AI portrét, o ktorého výsledok sa stará umelá inteligencia priamo v zariadení. Ten osloví predovšetkým tých, ktorí fotia veľa selfie záberov. Funguje na princípe vytvárania 3D mikro-modelu tvárových obrysov každej osoby s cieľom zlepšiť optický stav snímanej tváre.

Predný fotoaparát modelu nova 5T tiež podporuje AI HDR+, ktorý bol pôvodne vyvinutý pre hlavný objektív. Táto technológia zlepšuje dynamický rozsah HDR, a to tak, že zlučuje viacero autoportrétov do jedného. Výsledkom je lepšia kvalita obrazu v scénach s protisvetlom, a to aj pri slabom osvetlení.

Režim AI HDR+ oceníte najmä v náročných svetelných podmienkach. Umožňuje napríklad zachytiť selfie pri západe slnka bez obáv z podsvietenia, ktoré deformuje obrysy tváre. A nesklame ani v noci či pri zhoršenom svetle. AI HDR+ automaticky zlepšuje jas a znižuje šum v tmavých oblastiach fotografie, vďaka čomu sú nočné selfie kvalitnejšie a ostrejšie.

Huawei nova 5T je vybavený špičkovými fotoaparátmi

Novinka od Huawei podporuje aj vylepšené rozostrenie pozadia, čo oceníte najmä v prípade, keď fotíte autoportrét s nejednoliatym či komplikovaným pozadím. Systém dokáže v takom prípade lepšie identifikovať hranice tváre a inteligentne rozostriť pozadie, pričom hlavný objekt (vašu tvár) udrží ostrý a jasný. Rieši tým problém nevydareného bokeh efektu, ktorý často nastáva pri komplikovaných pozadiach.

Tento obsah vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.