Úvod Elektromobilita Tesla Model S fungovala aj po tom ako 10 dní strávila pod...

Tesla Model S fungovala aj po tom ako 10 dní strávila pod vodou

0

Život píše naozaj zaujímavé príbehy, medzi ktoré môžeme zaradiť aj utopený elektromobil Tesla Model S P85D, ktorý pod vodou strávil celých 10 dní. Automobil sa stal obeťou hurikánu Harvey, ktorý sa minulý rok prehnal americkým mestom Houston v Texase.

Za nájdením elektromobilu stojí YouTuber Rich Rebuilds, ktorý sa okrem iného špecializuje aj na prerábanie elektromobilov Tesla. Vo svojom novom videu ukázal, v akom stave našiel utopenú Teslu, ktorú od pôvodného majiteľa odkúpil za 20 000 dolárov. Rich vo videu ukazuje, ako čistí interiér auta pokrytý plesňou a tiež aj 17-palcový monitor.

To však nie je všetko. Rich sa potom rozhodol, že k autu pripojí 12V batériu a pokúsi sa Teslu oživiť, už len zo zvedavosti či sa vôbec niečo stane. A že sa veru stalo.

Model S neodradila ani voda

Aj napriek tomu, že Tesla pod vodou strávila 10 dní a následne si vytrpela tvrdé zaobchádzanie VAPkou sa zapla. Fungoval dotykový displej, kľučky aj výstražné svetlá. Elektromobil nemal problém ani s pripojením na miestnu LTE sieť, čo môžeš vidieť na úspešnej snahe o načítanie Google.com.

Tesla si drží hodnotu celkom dobre. Podľa dostupných informácií sa aj takmer úplne zničené elektromobily predávajú aj za 30 000 dolárov a vyššie. Celé video si môže pozrieť nižšie, naozaj sa to oplatí.

https://www.youtube.com/watch?v=P5_J5h2UFiY