Oukitel bez hanby potvrdil, že jeho novinka je kópiou iPhone X. Stáť...

Oukitel bez hanby potvrdil, že jeho novinka je kópiou iPhone X. Stáť nebude ani 100 eur

Jeden z najlacnejších telefónov s výrezom v displeji.

0

Oukitel je šikovná spoločnosť, ktorá skúša zaujať rôznymi spôsobmi. Ich zariadenia sa preslávili hlavne vďaka obrovskej batérii a odolnej konštrukcii. Výrobca však skúša rozšíriť svoje portfólio aj o bežnejšie zariadenia, ktoré budú zaujímavé pre viac ľudí. Jedným z takých má byť aj Oukitel U19.

Možno si ešte spomínate, že Oukitel vo februári ako prvý ukázal prvú „kópiu iPhone“. Telefón sa volal Oukitel U18, ponúkal veľkú batériu, výrez v displeji a veľa šikovných funkcií. Teraz pripravuje jeho pokračovanie, ktoré bude ponúkať mnohé z týchto funkcií za ešte nižšiu cenu. Tá nemá prekračovať hranicu 100 eur.

Oukitel U19 má podobne ako iPhone X ponúknuť 5,85-palcový displej s výrezom. V rohoch displeja bude zariadenie zobrazovať čas, stav batérie, informácie o SIM kartách či pripojení k sieti. Displej na U19 disponuje pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1 512 x 720. Ide teda o HD+ rozlíšenie, ktoré je pri zariadeniach s tak nízkou cenou štandardom. Na zadnej strane prekrytej sklom nechýba ani snímač odtlačkov prstov, vďaka ktorému sa dá zariadenie odomknúť rýchlo, pohodlne a hlavne prirodzene.

Oukitel U19 bude poháňať štvorjadrový procesor MediaTek MT6739, 2 GB operačnej pamäte RAM16 GB úložisko. Čo sa batérie týka, výrobcovi sa do telefónu podarilo vtesnať 3 600 mAh batériu, ktorá by mala bohato vystačiť na jeden, aj náročnejší deň.

Zariadenie by sa na trh malo dostať koncom mája s predinštalovaným Android 8.1 Oreo.