Úvod Samsung Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy S9 prinesie foto a video revolúciu: Priprav sa na 480...

Samsung Galaxy S9 prinesie foto a video revolúciu: Priprav sa na 480 fps pri 1080p rozlíšení!

Super spomalené video je len jednou z výhod nového Galaxy S9.

6
Samsung Galaxy S9

Samsung priblížil vlastnosti nových obrazových snímačov ISOCELL, ktoré môžu poputovať do nových vlajkových lodí Samsung Galaxy S9 a Samsung Galaxy S9+. Očakávané high-end generácie majú prejsť citeľnejším vylepšením foto techniky. 

Pár informácií sme sa už dozvedeli z fotografie, ktorá zachytávala maloobchodné balenie smartfónu Samsung Galaxy S9. Na balení figurovali pozoruhodné pojmy ako Super Slow-mo a Super Speed Dual Pixel.

12 Mpx fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu by teda mal priniesť podstatne dokonalejšie spomalené videá a nevídané rýchle ostrenie pomocou vylepšenej Dual Pixel technológie, ktorú do praxe v roku 2013 ako prvý zaviedol japonský Canon. Obrazový snímač má zároveň disponovať rekordnou svetelnosťou f/1.5.

V novom rade snímačov ISOCELL Bright nájdeme 3-vrstvový senzor s rýchlym čítaním obrazových informácií, ktorý dokáže zaznamenať FHD 1080p video pri extra hladkom snímkovaní 480 FPS.

Pomalšie ako Xperia XZ Premium

Niektoré vlajkové lode Sony Xperia zvládajú snímkovanie až 960 PFS (Motion Eye senzor). Takéto video je však limitované HD 720p rozlíšením a nesmierne krátkym časom snímania. Ako dlho nám novinka od Samsungu pri daných vlastnostiach dovolí natáčať je zatiaľ neznáme. Grafika ale zobrazuje čas 13 sekúnd, čiže by sme nemuseli byť výrazne obmedzovaní.

Samsung Galaxy S9
© Samsung

Zdokonalený a zrýchlený systém automatického zaostrovania ďalej sprevádza lepšia citlivosť na svetlo, o ktorej vecne vypovedá 0,9μm veľkosť jednotlivých pixelov. Snímanie rýchlo sa pohybujúcich objektov bude jednoduchšie, a to aj pri horších svetelných podmienkach.

Užší profil

Konštrukcia obrazových snímačov bola zoštíhlená. Maximálnu obrazovú kvalitu dostaneme v štíhlych vlajkových lodiach bez toho, aby segment fotoaparátu vyčnieval nad konštrukciu zariadenia.

Nedá sa presne odhadnúť, či bude Samsung Galaxy S9 alebo Galaxy S9+ vybavený jedným z nových obrazových snímačov ISOCELL. Samsung ale chystá povýšenie foto kvality a dané vlastnosti snímačov by do koncepcie skvele zapadli.