HTC to skúsi s ďalším smartfónom strednej triedy. Už budúci týždeň

HTC to skúsi s ďalším smartfónom strednej triedy. Už budúci týždeň

HTC opäť skúša preraziť v segmente strednej triedy. Má však silnú konkurenciu.

4
HTC U11 EYE
© Evan Blass

Rad smartfónov HTC U11 sa rozšíri o nového člena strednej triedy. HTC U11+ a HTC U11 Life doplní čoskoro predstavený model HTC U11 EYE. Novinku odhalil spoľahlivý technologický konfident Evan Blass.

HTC U11 EYE má byť predstavený na budúci týždeň. Prednej strane bude dominovať veľký 6-palcový LCD displej s pomerom strán 18:9 a FHD+ rozlíšením, pod ním si nájde miesto čipset Snapdragon 652, 4 GB operačná pamäť RAM a 64 GB úložisko. Počíta sa tiež so slotom pre microSD karty.

htc u11 EYE
© Evan Blass

Celkom štedro vyzerá 3 930 mAh kapacita batérie, ktorú bude možné nabíjať prostredníctvom konektora USB C. Odolnosť voči vode a prachu ohraničí krytie IP67 a nebude chýbať typická funkcia HTC Edge, teda na tlak citlivý rám zariadenia.

Trochu zamrzí použitie staršej verzie operačného systému Android Nougat. Aktualizácia na verziu Oreo ale smartfón neobíde. Evan nespomenul vlastnosti fotoaparátu a ani cenu, aj keby sa mala podľa indícií pohybovať niekde okolo sumy 500 EUR.

htc u11 EYE
© Evan Blass

Za tieto peniaze sa ponúka napríklad podobne čerstvý Samsung Galaxy A8, ktorý momentálne mieri do predaja, alebo napríklad OnePlus 5T. Ten je síce o niečo drahší, no láka napr. AMOLED displej a duálny fotoaparát.

Všetky podrobnosti by sme sa mali dozvedieť 15. januára, teda na budúci týždeň.

 • Rastislav Salamon

  dalsi predrazeny telefon od HTC

 • stanleyjr

  chces povedat ze cena pre A8 je adekvatna?tym ale samozrejme netvrdim ze cena pre HTC je OK.

 • Grandtour

  Z vlastnej skusenosti môžem povedať,že HTC-čka nie sú vôbec zlé. Mám len tie najlepšie skúsenosti s U Play-kom. Všetky bežné funkcie telefónu,vrátane konektivity zvláda perfektne,batéria sa na prvý pohľad zdá byť slabá,ale opak je pravdou. No a čo sa hudby a fotenia týka je to za ten peniaz okolo 250€ vic ako výborné,ale treba vyskúšať a porovnať v rovnakej cenovej relácii iné značky,potom pochopí každý. Snáď len display by mohol byť trochu svojim rozsahom svietivosti výraznejší,ale to je snáď jediné čo sa mu dá za tú cenu vyčítať,aj keď v recenziách vychvalujú práve ten. Neviem len či dvakrát vyžšia cena nového modelu prinesie aj taký skok a už vážne neviem v čom by to taak mohlo byť,aby to mna primälo kúpit si ho,napriek sympatiám k tejto značke.

 • Tomas

  HTC vie robit telefony. Mal som Touch Pro, Desire Z, M7, M9 a teraz U11. Zena Desire 620 a teraz A9. Nikdy sme nemali problem. Kym budu vyrabat telefony, ine nechceme. Nepotrebujeme zbytocne vychytavky, ale spolahlivy, rychly mobil ktory vie spravit super foto. HTC nikdy nesklamalo.