Aktualizácia na Android 8.0 Oreo pre OnePlus 5 sa opäť rozbehla

Aktualizácia na Android 8.0 Oreo pre OnePlus 5 sa opäť rozbehla

6
oneplus 5

OnePlus 5 mal byť aktualizovaný na najnovšiu verziu operačného systému Android 8.0 Oreo do konca roka 2017, čo výrobca pred koncom starého roka prisľúbil. Aktualizácie sa skutočne rozbehli, no odstavila ich nepríjemná komplikácia.

Chyba servera spôsobila, že aktualizácia s OS Android 8.0 Oreo musela byť zrušená, a to v globálnom meradle. Verzia Oreo prichádzala ako súčasť operačného systému Oxygen OS vo verzii 5.0.

Výrobca chybu napravil a aktuálne vydáva novú verziu Oxygen OS s označením 5.0.1 a samozrejme najnovšou verziou OS Android 8.0 Oreo. Súčasťou aktualizácie je tiež decembrová (2017) bezpečnostná záplata spoločnosti Google.

oneplus 5

Pozor, aktualizáciu sa nepodarí nainštalovať na zariadeniach s odomknutým zavádzačom systému. Pokiaľ ste so zavádzačom svojho OnePlus 5 experimentovali, zálohujte si všetky dáta zo zariadenia a bootloader opäť uzamknite.

Skúsenejší užívatelia si môžu aktualizáciu stiahnuť a nainštalovať manuálne z oficiálnych stránok výrobcu TU.

 • Peter

  Oxygen updater

 • Miro

  Ja mám problém som aktualizoval 3dni do zadu a začali mi padať aplikácie hlavne ESET mobile security za deň aj 2-3x . Má niekto podobný problém ? Alebo môžte mi poradiť ? Ď. Miro

 • maciak

  Aj ja som aktulizoval, a kym dovtedy som pri aktualizovani aplikacii nevedel kedy ich aktualizovalo, tym myslim, ze to tak rychlo spravilo, teraz to trva aj 25 minut, kym stiahne aktualizaciu, potom dlho trva kym sa zacne nieco diat….a to nehovorim o testoch antutu a geekbench, ze ukazuju ovela slabsie vysledky ako do aktualizacie..

 • Peter

  Pri verzii 5.0 mi kleslo score antutu z 182 000 na 178 000 pri verzii 5.0.1 sa vrátilo 182 000 aplikácie nepadlo ani pri 5.0

 • Miro

  Už je to ok, reštartoval som fone a ide ako hodinky.

 • Erik

  Zdravim a na 5T neviete kedy bude aktualizácia na 8.0?