Úvod Zariadenia Smartwatch Aktualizácia Android Wear 2.8 prináša tmavý motív užívateľského prostredia

Aktualizácia Android Wear 2.8 prináša tmavý motív užívateľského prostredia

0

Majitelia inteligentných hodiniek s operačným systémom Android Wear by mali očakávať príchod novej aktualizácie, ktorá systém povýši na verziu 2.8. Aktualizácia nie je veľká, no prináša výbornú vec.

Tou menej podstatnou novinkou je zlepšenie prehľadnosti obsahu upozornení. Napríklad uvidíte viac z doručenej správy. Aktualizácia ale mení pozadie užívateľského prostredia. Po novom bude tmavé a nie šedé, ako tomu bolo doteraz.

Prínos tmavého motívu ocenia hlavne vlastníci smart hodiniek s AMOLED displejom. Displej zobrazuje čiernu farbu vypnutím jednotlivých pixelov, čím zároveň konzumuje menej energie. S tmavým motívom prostredia tak hodinky môžu na jedno nabitie vydržať viac.

Android Wear 2.8
© Reddit/Yozakgg

Toto prevedenie má zlepšiť aj čitateľnosť na priamom slnku. Tmavý motív pozadia vytvorí väčší kontrast so zobrazovaným obsahom, ktorý tak bude na priamom slnečnom svete lepšie viditeľný.

Čitateľnosť na slnku a slabšia výdrž batérie patria medzi všeobecné neduhy inteligentných hodiniek. Najnovšiu aktualizáciu nedostanete klasicky prostredníctvom OTA rozhrania. Aktualizáciu obdržíte skrz najnovšiu verziu dvornej aplikácie Android Wear.

Update sa šíri postupne od minulého týždňa a mnohých z vás už zrejme aj dobehol.