Úvod Tlačová správa TEST Obrovskej 11 000 mAh batérie v OUKITEL K10: Koľko skutočne vydrží?

TEST Obrovskej 11 000 mAh batérie v OUKITEL K10: Koľko skutočne vydrží?

Tlačová správa.

6
Oukitel K10

Oukitel už pred pár týždňami predstavil ich novinku, model K10, ktorý sa začne predávať ešte tento mesiac. Jeho najsilnejšou stránkou je jednoznačne jeho 11 000 mAh batéria.

Ide o akumulátor, ktorý sa len tak často v telefóne nevidí, a tak mnohých zaujíma (vrátane nás), čo vlastne dokáže. Výrobca si k tejto problematike dovolil pripraviť krátke video.

V teste si mohol vidieť, že displej K10 je nastavený na najvyšší jas a hlasitosť, no a potom je čas pozrieť si seriál Breaking Bad (Perníkový táta), samozrejme cez Wi-Fi. Po jednej hodine prehrávania telefón hlási – ste pripravení – 99 % batérie. Ubudlo mu len 1 %! Po 4 hodinách batéria klesla na 86 %, po 7 hodinách na 70 %. Po 17 hodinách telefónu stále ostávalo 15 % batérie.

Aj posledných 15 % vie K10 spotrebovať rozumne tak, aby vydržal čo najdlhšie. Po 20 hodinách prehrávania totiž stále ponúkal 6 % batérie. Aby batéria klesla zo 6 % na 1 % musel byť seriál zapnutý ešte jednu celú hodinu.

Batériu najviac šťavil displej, ktorý bežal pod maximálnym jasom. Výdrž sa teda dá predĺžiť tak, že by sa jas mierne znížil. Tak či onak, telefón sa po úplnom vyšťavením nabíja priloženou 5V/5A rýchlonabíjačkou. Keď výrobca dokončí optimalizáciu softvéru, z 0 % na 100 % poletíte za 2 hodiny a 15 minút. Pripomíname, že sa za tento čas nabije 11 000 mAh obluda. Pôsobivé!

OUKITEL K10 bude dostupný ešte tento mesiac. Viac informácií prinesieme už čoskoro!

– Tlačová správa –