Úvod Zariadenia Slepý FOTO test: Ktorá vlajková loď fotí lepšie?

Slepý FOTO test: Ktorá vlajková loď fotí lepšie?

Porovnali sme fotoaparáty vlajkových lodí.

24

Najväčší výrobcovia smartfónov na svete sa často pýšia tým, že práve ich telefón fotí najlepšie, že práve ich telefón o jeden bod zvíťazil vo vedeckých testoch alebo že práve ich telefón používa najpokrokovejšie technológie.

Aké sú však v reálnom svete? Aké sú vtedy, keď len rýchlo potrebujete cvaknúť nejaký záber bez toho, aby ste polhodinu štelovali nastavenia? Aké fotia, keď fotíte vonku a aké keď zas vnútri? Nemáme síce k dispozícii všetky vlajkové lode tohto roka, no pár sme ich vybrali a porovnali.

Schválne sme fotili menej umelecké zábery, pri ktorých si všímajte hlavne vyváženie bielej (či nie sú zažltnuté alebo namodravé), svetelnosť (či sú príliš svetlé alebo tmavé), podanie fariebostrosť. Fotky síce nie sú označené konkrétnymi zariadeniami, no vedzte, že sa pozeráte na zábery z Huawei Mate 10 Pro, Samsung Galaxy Note 8, OnePlus 5, Nokia 8 a iPhone X. Pod každým záberom nájdete mini anketu, v ktorej môžete vybrať záber, ktorý sa vám páčil najviac. O pár dní odhalíme, ktoré písmenko reprezentuje ktoré zariadenie. Poďme na to!

Fotka 1

Fotka 2

Fotka 3

Fotka 4

Fotka 5

Fotka 6

Fotka 7