Apple: Všetky pokusy Android výrobcov o Face ID budú „smrdieť“

Apple: Všetky pokusy Android výrobcov o Face ID budú „smrdieť“

Šéf marketingu Apple má na pripravované Face ID na Androide jasný názor.

19

Apple pri biometrickom zabezpečení smartfónu s predstavením iPhone X zdvihol latku, o tom niet pochýb. Face ID sme vyskúšali a funguje naozaj skvele. To znamená, že ošiaľ, ktorý táto funkcia spôsobila sa budú snažiť napodobniť aj ďalší výrobcovia. Šéf marketingu spoločnosti, Phil Schiller má pre všetkých výrobcov jasný odkaz.

Všetky budú smrdieť,“ (vo voľnom preklade aj „budú na nič,“ pozn. red.). Presne takto sa vyjadril v rozhovore pre holandský server Bright.nl.

Schiller, ktorý do Apple opäť nastúpil v roku 1997 a odvtedy sa motá na tých najvyšších pozíciách poznamenal, že Face ID systémy na Androidoch jednoducho nebudú fungovať tak, ako riešenie na iPhone X. Pripomenul aj to, že všetku funkcionalitu, ktorú malo doteraz na starosti domovské tlačidlo, ako napríklad odomknutie zariadenia pomocou Touch ID, overenie totožnosti v Apple Pay, aktivovanie Siri, prepínanie medzi aplikáciami a ich zatváranie, musel nahradiť nový systém – Face ID.

Systém rozpoznania tváre pre využitie Apple Pay overí totožnosť človeka držiaceho telefón, o zvyšok funkcionality sa postarajú nové, prekvapivo intuitívne gestá.

Od výrobcov Android zariadení sa očakáva nasadenie prvých verzií Face ID systémov už budúci rok. Keď sa tak stane sa môžeme vrátiť k vyjadreniam pána Schillera a zhodnotiť jeho jasnovidecké schopnosti. Dovtedy nám neostáva nič iné, než čakať.

 • romaker

  Je to funkcia, ktorá je z dlhodobého hľadiska veľmi nevýhodná .

  • Franto123

   Prečo ?
   Také otváranie dverí domova, alebo auta s rozpoznaním tváre+otlačok by bolo celkom príjemné a skončila by éra kľúčov.

   • Nergalino

    Jo keď si zlodej s fotakom a 3d tlačiarnov… Odtlačok prsta je tiež na smiech.. najmä keď ho nechávame na všetkom čoho sa dotkneme.. určite by som bezpečnosť domu nenechal iba na takých hlupostiach. Kľúč je fajn v tom že kým nemáš fyzicky prístup je ťažké spraviť kópiu ;)

   • apoliticky

    ano?…ale clovek starne…co ak jedneho dna ta system nespozna…? hm?

    • Franto123

     .. a keď jedného dňa stratíš kľúče ? ….:)

     • Nergalino

      tak vymenim zamok… ksycht tak lahko nevymenim… ani odtlacky… ale kludne to skus ;)

     • Franto123

      Tak si zmeniš ksicht v systeme, alebo zavoláš ksichtovú službu. :)
      Ak systém nekupiš za 5 eur, tak sa bude v systéme tvoj ksicht sám aktualizovať.

     • markus1766

      Deťom sa tvár mení rýchlo ale dospelému…to chceš koľko rokov používať jeden mobil ?😎

 • murior

  A čo taký Oneplus 5T ? Tam funguje dobre a je to android.

  • One + one

   Na oneplus funguje 5x rychlejsie :D

  • Master

   Až na to že na Oneplus to funguje na diametrálne inom pricnípe :)

 • vojtech krivda

  Oneplus 5T sa odomkne dokonca rýchlejšie ako Apple.

  • One + one

   Ovela. Ale to je oneplus . Ludia poznaju len samsungy :D

  • kubo

   Ale 1+ nemá 3D skener a je rýchlejší, keďže nevyžaduje swipnutie. Swipnutie je omnoho lepšie, lebo keď mi pípne upozornenie, tak nechcem byť rovno na domovskej obrazovke a ťahať dole lištu upozornení, stačí mi len vidieť, ktorá appka poslala notifikáciu.

   • vojtech krivda

    Preto mám nastavené rôzne tóny upozornení a rôzne farby notyfikačnej led. Takže keď mi „pípne“ fón viem nielen aká apka mi niečo hlási ale aj to z ktorej skupiny kontaktov mi niekto píše a pod. skôr ako ho vôbec chytím do ruky.
    Ono tie apky Googleplay niesú len polodementné hry či pozadia… Treba hľadať a nájdeš aj praktické veci, za tie však treba nejaké to euro či dve pustiť.

 • Johan Nohaj

  Apple ma ako diagnozu „egoisticku paranoju“!!!!!!

 • excell2052

  A čo také super tajné,chlapci, máte vo svojich mobiloch keď vám nie je žiadny bezpečnostný systém dosť dobrý?

 • Adufky

  Trapny apple ako vzdy :D same dristy…na note 8 rychlejsie otvaral scan duhovky ako ich trapny Face ID …dalsia vec..ja ako bezny uzivatel nepotrebujem telefon aby bol chraneny ako keby som bol niejaky prezident,CIA agent atd….a aj s wireless chargingom zdvihol apple latku vysoko? :D

 • FILO

  Klud ľudia..nerozčulujme sa zbytočne.
  Apple za to nestojí. Ten ich Face ID je nedokonalý ako je nedokonalý aj skener dúhovky na Samsungoch. Proste každá inovatívna vecička nefičí vždy na 100%. Vždy bude nejaký zádrhel. A čo tvrdí Apple je somarina. Apple sa vie len súdiť s ostatnými a kopírovať Android smartfóny. Už vidím ako Samsung budúce leto predstaví Note9 so snímačom odtlačku prsta v displeji a hneď ho Apple prinesie do ďalšieho iPhonu (vráti snímač odtlačkov ktorý v iPhone X úplne odstránil) a odrazu bude považovať tento spôsob zabezpečenia za potrebný 😃