Máš rád SONY? Toto musíš vidieť, unikli prvé informácie o ich bezrámikovom smartfóne!

Máš rád SONY? Toto musíš vidieť, unikli prvé informácie o ich bezrámikovom smartfóne!

Toto ponúkne bezrámiková novinka od Sony!

12
Koncept bezrámikového smartfónu od Sony

Sony má budúci rok konečne zmeniť dizajn svojich (aspoň niektorých) smartfónov a pridať sa tak k bezrámikovému trendu, ktorý sa rozmohol začiatkom tohto roka.

Prvý bezrámikový smartfón z produkcie japonského výrobcu nesie označenie H8541 a oddnes poznáme jej čiastočnú výbavu. Tešiť sa môžeme na poriadnu nádielku výkonných špecifikácií a pokročilých technológií.

Snapdragon 835 alebo Snapdragon 845?

Ako prvý spomenieme 5,7-palcový 4K HDR displej chránený krycím sklom Gorilla Glass 5, ktorý bude poháňať 3 420 batéria. Zvláštne je, že sa pri zariadení skloňuje čipset Snapdragon 835, ktorý je síce neúprosne výkonný, budúci rok však bude nahradený jeho modernejším nástupcom, Snapdragon 845. Tak či onak, finálna špecifikácia sa ešte môže zmeniť, nebudeme to teda brať príliš vážne.

Na druhú stranu, očakáva sa, že novinka od Sony príde už počas MWC 2018 v Barcelone, teda koncom februára. Podľa dostupných informácií sa má pri Snapdragon 845 opakovať situácia, ktorá vznikla aj pri Snapdragon 835. Veľkí výrobcovia, ktorí Qualcommu pomohli s vývojom dostanú všetky počiatočné zásoby a na ostatných opäť neostane ani kus. Ako som ale písal vyššie, uvidíme.

Zariadenie má okrem toho ponúka 4 GB operačnej pamäte RAM, 64 GB úložisko, Bluetooth 5.0, Glonass, NFC, USB C a certifikáciu IP68. Všetko pochopiteľne zastreší Android 8.0 Oreo. Telefón má byť veľký 149 x 74 x 7,5 mm.

 • Richard

  Ked by to bola xz 2 hned to beriem

 • NTN Labs

  Chcel som XZtko ale asi pockam :D

 • SpravdivyL

  Sony to potrebuje ako soľ. Plus zmenu nadstavby.

  • Fyi de Will

   ako pre koho. ;-)

   • SpravdivyL

    Podľa predajov pre všetkých…

    • Fyi de Will

     ja by som povedal, že podľa reklamy.

    • qqq

     Mne nadstavba Sony vyhovovala. Predaje majú problém inde (raklama + ceny, však si porovnaj množstvo reklám a peniaze ktoré do nej pchá Samsung + ceny podobne vybavených modelov. To ani nehovorím o ponuke rôznych modelov u operátorov atď.).

 • Tritium

  To dolu je fotak?

  • Lukas Zachar

   Ide o koncept, nie o uniknutú verziu. Toto je len predstava fanúšikov ale áno, to dolu je foťák :)

 • Thomas Night

  Konečne už začali robiť smartfóny a nie krabičky aj tak musím pochváliť LG s prvým smartfón G3 od tej doby to ide skopca podobne je natom aj HTC ešte k Sony no hardwerovo to nebude top produkt ale bude mať možno dobre vyladený foťák ten spomínaný displej a odolnosť vode a prachu gorilla glass 5 ale jeho cena bude podľa mňa niekde okolo 1000 € lebo Sony ®️🤔

 • mar bartian

  Hlavne tie horne rohy 🤣 myslim ze ziadny iny vyrobca sa nebude pustat do zahnutych displejov, ved aj tie sansungacke su zahnute stale menej

 • FILO

  Mám S7edge a to zahnutie nie je nič moc.
  Samsung to zahnutie robí vždy menšie (S8,Note8) akoby sa vracal späť k plochým displejom. Takže SONY nech len pekne ostane pri flat displejoch. Edge nemá žiadnu praktickú výhodu, skôr iba samé nevýhody (odlesky, nechcené dotyky, ochranné fólie/sklá sa ťažko zháňajú, nesedia moc na tom). Takže Sony, ty len zmenši okraje/rámiky okolo displeja a pridaj konečne OIS do svojich smartfónov a celkovo dolaď tie svoje fotoaparáty.