Samsung Galaxy S9 má ponúknuť snímač odtlačkov prstov na prednej strane!

Samsung Galaxy S9 má ponúknuť snímač odtlačkov prstov na prednej strane!

9

Chystaná dvojica vlajkových lodí najväčšieho juhokórejského výrobcu, Galaxy S9 a Galaxy S9+, má ponúknuť snímač prstov umiestnený na prednej strane. Ide o priamu odpoveď na sťažnosti zákazníkov vlastniacich modely Galaxy S8, S8+ či Note 8.

Ak sú informácie priložené k patentovej prihláške správne, spoločnosť plánuje vloženie snímača odtlačkov prstov do displeju pomocou malého výrezu v displeji. Samotný snímač má byť malinký a extrémne rýchly.

Okrúhly výrez v displeji, v ktorom má byť ukrytý snímač odtlačkov prstov

Nie sme si celkom istý, že či je výklenok, resp. výrez v displeji tá najlepšia voľba, akú mohol Samsung zvoliť. Mnohí z vás totiž podľa reakcií v rôznych diskusiách nie sú najväčšími fanúšikmi výklenku, ktorým disponuje napríklad iPhone X či Essential Phone.

Samsung Galaxy S9 má ponúknuť rovnaký, 5,8-palcový Infinity Displej ako Galaxy S8, Galaxy S9 má zas ponúknuť rovnaký 6,2-palcový displej ako Galaxy S8+. Obe zariadenia bude poháňať procesor Snapdragon 845 a 6 GB operačnej pamäte RAM.

 • Lendo

  Velka chyba…

 • Marek

  Im uz j-ebe…

 • FILO

  Už som sa potešil že bude mať snímač odtlačku prstov v displeji..Výrez nie je najvhodnejšie riešenie. To im robí problém sa zachovať logicky a umiestniť ten snímač normálne pod fotoaparát?! Namiesto toho vymýšlajú takéto somariny..

 • martin
 • pony

  Fuuj

 • Romanexko

  Tak to bude este vacsia kravina ako to umiestnenie vzadu… pokial nemaju technologiu umiestnit to priamo do displeja tak nech to radsej nechaju vzadu a len presunu nizsie … presne na taky smartfon od Samsungu cakam ktory to bude mat zabudovane v displeji a presvedcilo by ma to ku kupe skor ako nejake nezmysly v podobe minimalnych ramikoch a vyrezov v displeji

 • SeppWinkler

  Nechápem, prečo niekomu vadí výrez hore, alebo dole. Ak je hore na foťák, tak je v priestore notifikačnej lišty, ktorá sa dá spraviť tak, že časť informácií je naľavo od výrezu a časť napravo a je to pekné aj funkčné. Ak je dole, dajú sa vedľa neho z oboch strán umiestniť SW tlačidlá systému a zase je to pekné a funkčné, takže WTF???

  • martin

   Presne tak, já ho berem

  • Pešmerga

   Pri fullscreen appkach ten výrez dost zasahuje napr aj tie orezané okraje na S8 pri niektorých appkách sekajú časť UI aplikácii ktoré na to neboli stavané ale to je len kozmetika.