Úvod Google Google Pixel 2 Google vyťahuje eso z rukáva. Smartfóny Pixel 2 budú dostávať aktualizácie až...

Google vyťahuje eso z rukáva. Smartfóny Pixel 2 budú dostávať aktualizácie až do roku 2020!

5
Google Pixel 2
Google Pixel 2

Sú pre vás dôležité aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému a bezpečnostné záplaty? Odpovedať snáď ani netreba. V tomto smere sú na tom najlepšie smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL.

Spoločnosť Google upresnila informácie na svojich stránkach technickej podpory, kde sa jasne uvádza, že smartfóny Google Pixel 2 budú dostávať aktualizácie do októbra roku 2020.

Nielen tie bezpečnostné, ale aj tie veľké, ktoré prinesú novšiu verziu operačného systému Android. Smartfóny Google Pixel 2 bežia pod hlavičkou operačného systému Android 8.0 Oreo.

Pokiaľ budú nové verzie najpoužívanejšieho mobilného systému predstavované súčasným tempom (každoročný august), na budúci rok dostanú smartfóny aktualizáciu na Android P. V roku 2019 na Android Q a v roku 2020, tesne pred koncom životnosti, na Android R.

aktualizacie

Teoreticky je tak možné, že na jednom zariadení budete používať až štyri verzie operačného systému Android. Do októbra roka 2020 budú doručované tiež bezpečnostné záplaty.

Google tak razantne zvýšil konkurencieschopnosť svojich nových smartfónov. Niektoré zariadenia nedostanú aktualizáciu ani po roku – roku a pol svojej existencie. Okrem toho, doručovanie aktualizačných balíčkov často trvá príliš dlho, čo pre Pixel zariadenia neplatí.

Hlavne Google Pixel 2 XL je pomerne drahý a jeho budúca generácia určite lacnejšia nebude. Každoročná výmena smartfónu by teda mohla byť ekonomicky náročnejšia.

S garantovanými aktualizáciami vám tento smartfón pokojne vydrží aj dva – tri roky. Keďže ide o high-end produkt, bežné operácie by mal zvládať aj po relatívne dlhej užívateľskej dobe.