Google vyťahuje eso z rukáva. Smartfóny Pixel 2 budú dostávať aktualizácie až...

Google vyťahuje eso z rukáva. Smartfóny Pixel 2 budú dostávať aktualizácie až do roku 2020!

5
Google Pixel 2

Sú pre vás dôležité aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému a bezpečnostné záplaty? Odpovedať snáď ani netreba. V tomto smere sú na tom najlepšie smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL.

Spoločnosť Google upresnila informácie na svojich stránkach technickej podpory, kde sa jasne uvádza, že smartfóny Google Pixel 2 budú dostávať aktualizácie do októbra roku 2020.

Nielen tie bezpečnostné, ale aj tie veľké, ktoré prinesú novšiu verziu operačného systému Android. Smartfóny Google Pixel 2 bežia pod hlavičkou operačného systému Android 8.0 Oreo.

Pokiaľ budú nové verzie najpoužívanejšieho mobilného systému predstavované súčasným tempom (každoročný august), na budúci rok dostanú smartfóny aktualizáciu na Android P. V roku 2019 na Android Q a v roku 2020, tesne pred koncom životnosti, na Android R.

aktualizacie

Teoreticky je tak možné, že na jednom zariadení budete používať až štyri verzie operačného systému Android. Do októbra roka 2020 budú doručované tiež bezpečnostné záplaty.

Google tak razantne zvýšil konkurencieschopnosť svojich nových smartfónov. Niektoré zariadenia nedostanú aktualizáciu ani po roku – roku a pol svojej existencie. Okrem toho, doručovanie aktualizačných balíčkov často trvá príliš dlho, čo pre Pixel zariadenia neplatí.

Hlavne Google Pixel 2 XL je pomerne drahý a jeho budúca generácia určite lacnejšia nebude. Každoročná výmena smartfónu by teda mohla byť ekonomicky náročnejšia.

S garantovanými aktualizáciami vám tento smartfón pokojne vydrží aj dva – tri roky. Keďže ide o high-end produkt, bežné operácie by mal zvládať aj po relatívne dlhej užívateľskej dobe.

 • Konečne

 • Dušan

  A to je eso? Dpc tisícku za telefón a aktualizácia softvéru na dva roky? Nech idú do hajzla aj s ich pixelom, čo sa za dva roky bude človek modliť aby to ešte išlo… Mám štvrtý rok Nexus 5 a jediný jeho problem je práve to že nemá sa podporu. Aplikácie sa aktualizujú na nový Android ale Android je starý a blbne to. V posledných týždňoch citeľne. Stál štvrtinu pixelu2. Ešte šťastie, že to povedali už teraz, že o dva roky bude z ich superpixelu odpad za tisíc eur. Už žiaden dôvod na kúpu neostal.

  • dibon

   Su to vlastne 3 roky (oktober 2020) pretoze je este stale oktorber 2017. Aj 3 roky su myslim dost dobre, ked si vezmes, ze zaruku mas 2 roky a v inych statoch (USA) len 1 rok. Navyse, ak chces mat telefon v dnesnej „konzumnej dobe“ dlhsie, v tvojom pripade 4+ rokov, nie je nic lahsie ako siahnut po custom romke, s ktorou mas minimalne dalsie 2 roky vystarane o podporu a nove verzie androidu. Ale inak s cenou suhlasim, je to prehnane.

   • AndyMann

    Presne tak a 3 roky podpory na novy Android neponuka ziaden vyrobca mobilnych telefonov a tymto ma Google u mna palec hore.. Tiez suhlasim s tou cenou, ze je prehnana.. kiez by sa toto stalo „trendom“ do buducnosti lebo sucasne phones maju nadupany HW na niekolko rokov a urcite by to utiahli..

  • kubina

   Nie je všetko zlato čo sa blyští. Pokial výrobca nevie zaručiť, stabiltu a dostatočnú kvalitu update (Ako napr. Apple) tak by sa na to mal vykašlať. Nie že síce má iOS podporu 4-5 rokov, ale to defakto znamená, že telefon je dosekaný, no dosekaný ako 5 ročný iPhone a polka fíčur je orezaná alebo cýbajúca (iPad a chybajúci tak by bolo fajn sa na to vyprdnuť. Nie je to len o prestížy, obzvlášť ked to nefunguje?