To, že sa výrobcovia snažia navzájom kopírovať dizajny konkurenčných zariadení, je všeobecne známe. Zákazníkov si však snažia pritiahnuť stále lepšou a lepšou cenou, ktorá je v pomere ku špecifikácii daného zariadenie naozaj veľmi nízka.

Vernee Mix 2

Cena: 144,57 € 

Jedným takým zariadením je aj Vernee so svojím Mix 2. Ako už názov napovedá, je jasné, že dizajnom je naozaj až veľmi podobný konkurenčnému Xiaomi, ktorý ako prvý prišiel s displejom na takmer celú prednú stranu.

Vernee Mix 2 sa aktuálne nachádza v akciovej ponuke čínskeho e-shopu GearBest s cenovkou 144,57 EUR. Akcia je však časovo obmedzená. Ak sa vám teda smartfón zapáči, rozhodne nečakajte. Akciová ponuka totiž potrvá už len 4 dni.

Čo Vernee Mix 2 ponúka?

Vernee Mix 2 ponechal veľkú uhlopriečku displeja, ktorá dosahuje až 6,0 palcov pri rozlíšení 2160 x 1080 a pomere strán 18:9. Na ňom si môžete prezerať napríklad aj fotografie vytvorené buď duálnou kamerou na zadnej strane s kombináciou 13 Mpx a 5 Mpx (SONY IMX258) alebo selfie kamerou, ktorá bola vybavená 8 Mpx rozlíšením. Na zadnej strane tiež nájdete snímač odtlačkov prstov.

Vo vnútri elegantnej sklenenej konštrukcie je usadený hnací motor v podobe procesora MediaTek (MTK6757CD) s ôsmimi jadrami taktovanými na 2,5 GHz. V kombinácii so 4 GB operačnou pamäťou RAM sa postará o hladký multitasking. Grafickú stránku má pod palcom čip Mali T880 a čo sa týka úložiska pre používateľa, tomu bolo venovaných dostačujúcich 64 GB s možnosťou rozšírenia až do 128 GB.

Súčasťou výbavy je samozrejme aj veľká, 4200 mAh batéria, OS Android 7.0 Nougat, Dual SIM či plná podpora LTE. K dispozícii je v čiernej a modrej farbe s nezmenenou cenovkou.

 • Jano D

  kedy vlastne platím DPH a kedy nie? ale nepotrebujem čítať, že nad sumu xxx € a pod. všimol som si, že napr. v obchode gearbest je tento telefon ( vernee mix2 ) tiež zo skladu HK2 a nie napr. s DE. a píšete, že bude cena bez doplácania DPH. Ako to vlastne je? chcel by som kúpiť BV8000, ktorý je tiež tento týždeň v zľave ( predchádzajúce novinky ), a som v zmätku, či platím DPH alebo nie!
  vysvetlite mi to prosím niekto.

  • Brano

   V gearbest pri spôsobe dopravy dáš eu express. Stojí to cca 7 eur a vtedy to za teba vyplatia oni. Pri všetkom ale ten spôsob dopravy nieje.

   • Jano D

    Teraz je pri položke EU Express cena 0 €. Platí to aj v tomto prípade bez príplatku?

    • Brano

     Tak ja tam vidím 6.93 :-)

     • Jano D

      Ale pri BV8000 pro. Pred včerom bola cena 5,69 a dnes mi pri voľbe EU express píše 0

     • Jano D

      Už som na to prišiel. 1ks – 5,60€ 2ks – 0€.
      Platia tie isté podmienky aj pre 2 ks ? Nechcem urobiť nejakú hlúposť a potom budem musieť doplácať veľké peniaze. A v knečnom dôsledku zaplatím ako u nás v predajni.

     • Brano

      Nechcem poradiť zle. Skús stránku xiaomiphone.sk. Je tam chat a určite poradia. Majú skúsenosti s gearbestom

     • Jano D

      Braňo ďakujem za pomoc