Úvod Výrobcovia LG Smartfón LG K7i je lacný a má niečo, čo žiadny iný na...

Smartfón LG K7i je lacný a má niečo, čo žiadny iný na svete

1
Ilustr. foto

Na indický trh momentálne mieri smartfón LG K7i, ktorý má unikátnu výbavu. Nejde pritom o špičkový displej, excelentný fotoaparát alebo ušľachtilé konštrukčné materiály. Smartfón má integrovaný systém ochrany pred komármi. Skutočne.

Technológia Mosquito Away je priamou súčasťou smartfónu LG K7i, respektíve jeho zadného krytu. Ten je odnímateľný, čiže ho môžete vymeniť za klasický kryt. Nevieme, či v Indii bojujú s inváziou komárov.

Štípance ale vedia byť veľmi nepríjemné a ak technológia Mosquito Away pomôže, prečo ju nepoužiť. Ochrana pred komármi funguje na jednoduchom princípe. Systém vydáva ultrazvukový šum, ktorý je pre ľudí nepočuteľný, no na komárov pôsobí odpudivo.

LG K7i
LG K7i

LG uvádza, že ide o prvý smartfón na svete, ktorý prichádza s takouto funkcionalitou. Prirodzene, LG K7i má aj displej, čipset a ostatné potrebné komponenty.

5,0-palcový zobrazovací panel pracuje so skromnejším rozlíšením 854 x 480 pixelov, štvorjadrový procesor má takt 1,1 GHz a operačná pamäť kapacitu 2 GB. Výnimočné nie je ani 16 GB úložisko, 8 Mpx fotoaparát alebo 2500 mAh batéria.

Smartfón LG K7i beží pod taktovkou staršej verzie operačného systému Android 6.0 Marshmallow. Aktualizáciu na novšiu verziu pri pohľade na parametre a zameranie asi nedostane.

Po prepočte, cena na indickom trhu začína ľahko nad jednou stovkou eur. Zaujímavý repelent.