Úvod Aplikácie Gmail dostáva aktualizáciu. Adresy a telefónne čísla premení na hypertextové odkazy

Gmail dostáva aktualizáciu. Adresy a telefónne čísla premení na hypertextové odkazy

0
gmail

Asi bude každý súhlasiť ak napíšeme, že Gmail je jednou z najdôležitejších služieb spoločnosti Google. Gmail používa obrovský počet ľudí, preto je aj malá aktualizácia vždy vítaná.

Najnovšia aktualizácia je možno menšia, no za pozornosť stojí. Ušetrí totižto čas a zvýši efektivitu. Aplikácie Gmail a Inbox začnú po aktualizácii premieňať adresy, telefónne čísla a ďalšie kontaktné údaje na hypertextové odkazy.

To znamená, že pre ich použitie postačí jeden dotyk, resp. jeden klik. Ak kliknete na odkaz adresy, smartfón vám ponúkne jej zobrazenie v aplikácii Google Mapy, odkiaľ môžete napríklad okamžite spustiť navigáciu a podobne.

gmail

Kliknutím na e-mailovú adresu sa automaticky vytvorí nový e-mail pre odoslanie v predvolenej aplikácii pre správu elektronickej pošty. Dotyk na odkaz s telefónnym číslom zobrazí volaciu obrazovku, odkiaľ môžete hovor ihneď uskutočniť.

Užívatelia si v elektronickej komunikácii často vymieňajú popisné a e-mailové adresy či telefónne čísla, ktoré sú pre nich dôležité. Takýmto spôsobom ich bude možné používať jednoduchšie a hlavne rýchlejšie.

Aktualizácia služieb Gmail a Inbox sa týka všetkých frontov, teda webového rozhrania a aplikácií pre Android a iOS.