VIDEO: Ako pracuje stabilizácia obrazu, ktorú dostal OnePlus 5 po softvérovej aktualizácii?

VIDEO: Ako pracuje stabilizácia obrazu, ktorú dostal OnePlus 5 po softvérovej aktualizácii?

6
oneplus 5

OnePlus 3 aj OnePlus 3T dostali do výbavy optickú stabilizáciu obrazu. Nová generácia OnePlus 5 ňou však už vybavená nebola. K slovu tak prišla elektronická stabilizácia obrazu, ktorú ste však nemohli používať pri snímaní jemného 4K videa.

Zmenila to až aktualizácia, ktorá sa začala šíriť začiatkom augusta. Nová verzia softvéru (Oxgen OS 4.5.7) okrem stabilizácie 4K videa priniesla ešte čerstvú bezpečnostnú záplatu, dlhšiu výdrž na jedno nabitie a napríklad nový typ písma.

Elektronická stabilizácia obrazu však bola užívateľsky najpodstatnejším vylepšením, ktoré skutočne príkladne funguje.

Spoločnosť OnePlus zverejnila na sociálnej sieti Twitter video, ktoré porovnáva videozáznam bez elektronickej stabilizácie obrazu so stabilizovaným záznamom pod hlavičkou novej verzie softvéru.

Video má necelé dve minúty a rozdiel je ľahko badateľný už na prvý pohľad. Nakoniec, posúďte sami.

 • Igor Serátor

  Nuž článok síce trochu neskoro, a ešte aj neaktuálny. 4.5.7 bola z dôvodu problémov pozastavená a o pár dní nahradená 4.5.8.

  • markus1766

   No a práve 4.5.8 má údajne problém čo sa týka výdrže batérie a ešte by ma zaujímalo či ten „žele efekt“ bol na nových fonoch odstránený?

   • Igor Serátor

    Nuž problém s výdržou som si nevšimol a želé nemám 🤘🏻

    • markus1766

     dakujem

 • NTN Labs

  Ta stabilizacia vôbec nie je zla… :)

  • Igor Serátor

   Stabilizácia je podľa mňa viac než dobrá, testovsl som ju na jednom nemenovanom metalovom koncerte a na vyslednom videu prekvapila pozitívne stabilizácia a aj zvuk. Takže u mňa spokojnosť