Úvod Výrobcovia Samsung Priemerná cena Samsung smartfónu vďaka Galaxy S8 prudko stúpla

Priemerná cena Samsung smartfónu vďaka Galaxy S8 prudko stúpla

1
Foto: PhoneArena

To, ako ktorá firma záleží od toho, aké marže si nastavia. Na drahších zariadeniach sú tieto marže zväčša väčšie a aj preto je pre výrobcov dôležité predávať veľa vlajkových lodí.

Ako príklad si môžeme zobrať Apple. V jeho obchode sa síce dá kúpiť aj zariadenie za 400 dolárov, priemerná cena zakúpeného zariadenia je však oveľa vyššia. Až 700 dolárov.

Samsung však funguje na inej stratégii než Apple. Vo svojom portfóliu má ultralacné telefóny, ako aj jedny z vôbec najdrahších. Taký Galaxy S8+ za 899 € hovorí sám za seba. Priemerná cena smartfónu pri Samsungu teda nebola vždy najvyššia. Koniec koncov, toľko lacnejších modelov sa musí niekde odraziť a tým niečím je práve priemerná cena predaného zariadenia.

Strategy Analytics nedávno prepočítali údaje a prišli s poznatkom, že priemerná cena predaného 4G smartfónu Samsungu je 250 dolárov. Minulý rok sa táto hodnota po fiasku s Note 7 pohybovala na hranici 227 dolárov. Dôvodom zvýšenia sú silné predaje oboch vlajkových lodí, Galaxy S8 a S8+. Tie majú byť zodpovedné za 20,6 percent predaných kusov, inými slovami približne 19,2 miliónov kusov len za jar 2017.

Samsung tak pokračuje v získavaní si čoraz silnejšej zákazníckej báze, ktorú musí „uspokojiť“ širokou škálou zariadení. Či už sú to telefóny, tablety, notebooky alebo chladničky.