Samsung Galaxy Note 8 nevybuchne: Tu sú 2 dôvody, prečo sa nezopakuje...

Samsung Galaxy Note 8 nevybuchne: Tu sú 2 dôvody, prečo sa nezopakuje katastrofa s Note 7!

0

Predstavenie novej vlajkovej lode Samsungu, Galaxy Note 8 sa nezadržateľne blíži. Spoločnosť ho predstaví už 23. augusta na čo nečakáme len my nadšenci, ale aj tisíce fanúšikov po celom svete. Zároveň však pôjde aj o celkom smutné pripomenutie si toho čo sa stalo pred rokom.

Ako iste dobre viete, Note 7 minulý rok začal dobre, no po niekoľkých desiatkach problémových kusov ho musel Samsung nadobro stiahnuť. Explodujúce zariadenie schopné zničiť príbytky či autá na krku nechce mať nikto. Ani Samsung. Tento rok však bude iný. Note 8-čka bude bezpečná. Ako to vieme? Tu sú dva najdôležitejšie dôvody prečo sme o tom presvedčení.

#1 – Nová procedúra pre testovanie batérií

Po Note 7 sa v Samsungu zamysleli nad tým čo je najdôležitejšie. Tým niečím je samozrejme bezpečie ich zákazníkov. Prišli teda s 8-krokovým procesom kontroly kvality a bezpečnosti každej jednej vyrobenej batérie. Ide o dôsledný test počas ktorého batérie prechádzajú očami špecialistu, röntgenom, fyzickým „týraním“, vybíjaním a nabíjaním, čiastočným rozoberaním a tzv. „zrýchleným používaním,“ ktoré simuluje dvojtýždňové využitie v priebehu pár dní.

Podľa Samsungu je ich test natoľko presný a úspešný, že garantujú, že ich zariadenie znovu neexploduje. Zatiaľ to vyzerá veľmi pozitívne, takto bezpečné batérie má aj Galaxy S8 a pri ňom sme žiadne problémy nezaevidovali.

#2 Galaxy Note 8 bude podstatne väčší než Note 7

Toto je dôležitý faktor. Note 8 má byť o dosť väčší než jeho predchodca čo v praxi znamená, že je v jeho útrobách viac miesta. Okrem toho, Samsung do novinky vmontuje menšiu batériu. Bolo to práve príliš tesné prostredie, ktoré spôsobilo, že sa batéria na jednom mieste mierne stlačila a problém bol na svete.

Sme si istí, že do vývoja a bezpečnosti Note 8 išlo oveľa viac než len tieto dva body, ktoré sme spomenuli. Tak či onak očakávame, že sa Samsung druhýkrát nepopáli a na trh prinesie telefón, ktorý poteší nejedného majiteľa.