Úvod Smartphony Dohady Bezrámikový smartfón Sony Xperia na obzore. Uvidieť by sme ho mohli na...

Bezrámikový smartfón Sony Xperia na obzore. Uvidieť by sme ho mohli na IFA 2017

9
Xperia XZ Premium

Divízia Sony mobile ešte nestihla podľahnúť trendu bezrámikových displejov tak, ako napríklad Samsung alebo LG. Aktuálna vlajková loď Sony Xperia XZ Premium je v mnohých ohľadoch jednoducho skvelá.

Žiaľ, jej dizajn je síce pre Xperia líniu typický a má svoje priemyselné čaro, no predsa len by sme už masívnu „bradu“ a „čelo“ vymenili za podstatne štíhlejší ekvivalent.

Naše prosby by mohli byť vypočuté na nadchádzajúcom podujatí IFA 2017, ktoré sa koná začiatkom septembra v nemeckom Berlíne.

Čerstvé špekulácie hovoria, že Sony na tomto podujatí predstaví novú vlajkovú loď, pri ktorej bude hrať hlavnú rolu práve jedinečný displej bez rámikov.

Špekulácie nemusia mať ďaleko od pravdy. Spájajú sa totižto so spoločnosťou JDI, Japan Display Inc. Ako sme informovali v priebehu tohto mesiaca, táto spoločnosť započala hromadnú výrobu 6″ Full Active displeja bezrámikovej konštrukcie s pomerom strán 18:9.

Sony Xperia
6″ Full Active displej od © JDI

Displej disponuje rozlíšením 1080 x 2160 pixelov a postavený je na LCD technológii. JDI je spoločným podnikom výrobcov Hitachi, Sony a Toshiba. Kto iný by mal tento displej použiť ako prvý ak nie jeden z týchto výrobcov.

Z ostatných parametrov nie je známe nič. Hádať sa dá výkonný čipset Snapdragon 835, minimálne 6 GB RAM a istotne pokročilý fotoaparát. Na IFA 2017 si ešte musíme nejaký ten piatok počkať.

Dúfame, že sa neoficiálne indície potvrdia a my uvidíme ďalšieho trhového hráča, ktorý bude na priazeň kupujúcich útočiť dychberúcim displejom.