Úvod Operátori O2 O2 naďalej trápi obrovský výpadok: Na vine sú hackeri alebo chyba softvéru

O2 naďalej trápi obrovský výpadok: Na vine sú hackeri alebo chyba softvéru

2

Tretí najväčší operátor na Slovensku, O2, aj naďalej hlási problémy s roamingom. AndroidPortal.sk získal informáciu, ktorá potvrdila, že hovory do zahraničia už fungujú, no ľuďom, ktorí sa momentálne nachádzajú v roamingu sa ešte stále nedovoláte. Rovnako sa nedovolajú ani oni vám, sú jednoducho mimo siete.

Operátor pritom tvrdí, že vzhľadom na rozsiahlosť výpadku bude výpadok pravdepodobne pokračovať aj počas dnešného dňa. „Vzhľadom na jeho rozsah však očakávame, že výpadok služieb v roamingu môže trvať dlhšie, možno aj nasledujúci deň. O úplnom vyriešení problému a spôsobe kompenzácií budeme informovať,“ vysvetľuje hovorkyňa O2 SK, Tereza Molnár.

O2 SK využíva aj infraštruktúru O2 CZ, ktorú vybudovala sesterská firma Cetin, ktorá sa od operátora odlúčila. Podľa ich slov sú za výpadkom len dva scenáre. Prvým je hackerský útok na jej medzinárodnú ústredňu, druhým zas softvérová chyba.

Spoločnosť má na sebe nezávislé ústredne v Prahe a v Brne. Keď sa však preťažila jedna, tá druhá sa to snažila prevziať na seba, no taktiež zlyhala.