Orange

Možno ste v uplynulých pár dňoch postrehli, že Orange predstavil nové paušály s prívlastkom Go. Na tom by nič nebolo, sme veľmi radi, keď operátori inovujú a prinášajú niečo zaujímavé. Ako sme si však všimli nie len my, ale aj slovenskí či českí kolegovia, paušály Go prišli s prefíkanou stratégiou, ako sa možno vyhnúť nutnosti poskytovať internet v EÚ bez príplatkov.

Nová regulácia vojde do platnosti už budúci mesiac. Ako sme si všimli, Orange sa ju snažil oklamať tým, že vám ponúkol 100 MB dáta pre využitie v EÚ a na Slovensku a potom ďalšie bonusové dáta, ktoré môžete využiť len na Slovensku. Tie sa však aktivujú až po tom, ako miniete 100 MB dát určených aj pre EÚ.

Prirodzene, takáto ponuka medzi našimi čitateľmi vyvolala nespokojnosť. Operátor si toho samozrejme všimol, a preto sa rozhodol konať. Do svojej ponuky, ako nás hovorkyňa spoločnosti Orange, Alexandra Piskunová, informovala, opäť zaradil aj programy Flex a Max.

Paušály Flex a Max opäť v ponuke Orangeu

Orange: Nerobíme nič proti pravidlám. Regulácia príde až budúci mesiac

Ako nám hovorkyňa vysvetlila v emaili určenom k predošlému článku, Orange sa voči nášmu tvrdeniu, že k paušálom dáva 100 MB dát, zásadne ohradzuje. Ich interpretácia je taká, že ak niečo ešte nie je v platnosti (roaming nadobúdajúci platnosť 15. júna), nemôžu to ani porušovať.

Bolo to len v ich najlepšom záujme predstaviť niečo zaujímavé ešte pred týmto dátumom. Ako upravia paušály Flex a Max po 15. júni zatiaľ známe nie je. So zmenami, resp. návrhmi ako upraviť svoju ponuku zatiaľ neprišiel žiaden iný operátor.

 • stanleyjr

  v emaily??? ach ten pravopis…odorucam si zopakovat pravidla pravopisu alebo skusit pomocku: http://slovniky.juls.savba.sk/?w=email&s=exact&c=8e65&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8#

  • Lukas Zachar

   Chyba z nepozornosti, Stanley, dík za upozornenie :)

   • stanleyjr

    ok stava sa :) ale kazdopadne, ten link fakt pomoze, ked si clovek nie je isty.

 • jojo

  Z blata do kaluže a späť – takto by sa dalo nazvať počínanie Orangeu.. proste komédia s drámou na konci a so slzami v očiach… Kedy konečne pochopia, že ľudia potrebujú dáta…? Viac dát a ešte raz viac dát za normálnu cenu…?

 • Em

  Predstavit nieco zaujimave – zaujimave to teda bolo. Totalny fail od najvacsieho a najdrahsieho operatora :(

 • Henrich Paulík

  Mohli by už pochopiť že dáta sú dnes základ až potom hovory. SMS už dnes nikoho nezaujímajú,tie nech si nechajú. Ak som totiž on-line môžem cez rôzne aplikácie posielať správy na tony, bez toho aby som za ne ešte zvlášť platil.

 • jadubaj

  Orange sú mimo realitu, preto mám len „flex“ a dáta od 4ky, a duál sim mobil, každú chvíľu mi volajú aké majú výhodné ponuky…srandisti …telefónovanie max 5.-€ a 1 Gb za 1.-€, úplne stačí, zbohom Orange…!!

 • fo3k

  Všetci okrem 4ky(Swanu) majú rovnaké(OBROVSKÉ) ceny za dáta. Možno by sa zišla žaloba na protimonopolný úrad,…

  • Em

   Protimonopolny urad je takisto skorumpovany. Je to jasne kazdemu ako facka ze uzavreli monopol. Pretoze ak by jeden vyrazne zlacnil, tym padom by museli aj ostatni zlacnit. Zakaznici by lietali od jedneho operatora k druhemu a uz by boli operatori tak lacni, ze by stratili velku cast zo zisku, preto im je vyhodne drzat vysoke ceny a tym padom udrzovat aj vysoke zisky, pretoze ludia nemaju ku komu inemu ist, mozu si vybrat len medzi drahymi a drahymi sluzbami v inom obale. Modlim sa aby stvorka s tymi vydriduchmi uz raz a navzdy zamietla.

 • Bebe

  Ja som zvedavy, ake limity v roamingu stanovia od 15.6.2017 mne na program Kengura30+Nekonecne hovory Europa+zvysenie rychlosti dat po vycerpani balickov 768kbit/s. Na hovory a data je to prakticky „unlimited“ program.

  • Em

   Ak mas v programe Kengura 30 tych 500MB dat, Orange sa moze aj pokrajat ale musi ti ich v EU jednoducho dat. Vzorec na data je nasledovny suma ktoru platis mesacne bez dane :7,7×2= vyjde ti cislo, ak je vyssie ako 0,5GB tak stale dostanes len 0,5GB dat v EU. Prave mi prisiel email od rakuskeho operatora a tymto stylom to musi byt dodrziavane v celej EU pre vsetkych operatorov. Orange sa snazil oklamat zakaznikov novymi pausalmi pri ktorych by zakaznik nemal prakticky ziadne data nikde, len tie bonusove na SR. Pre vsetky stare pausaly plati vyssie spominany vzorec a treba si davat najma pozor na nove pausaly podobneho typu ako ponuka Orange.
   Priklad 20 €(bez dane) : 7,7 x 2 = 5,19 GB EU