Praha 23. mája 2017 Spoločnosť HMD Global, ktorá je novým domovom telefónov Nokia, oznámila, že jej prvý rad smartfónov Nokia – Nokia 3, Nokia 5 a Nokia 6 – bude v predaji v júni. Telefóny vybavené čistým systémom Android majú perfektné spracovanie, osobitý dizajn a pokročilé multimediálne funkcie. Prvýkrát boli predstavené na veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone.

Spolu s novým radom smartfónov Nokia so systémom Android™ Nougat sa vracia Nokia 3310 v modernom dizajne. Legendárny telefón bude v predaji od júna za odporúčanú cenu 59 €.

Nokia 3

David Pavlinic, HMD Global Central Sub-Area Lead, CEE, okomentoval štart predaja nových modelov telefónov Nokia: „Máme extrémnu radosť z ohlasov, ktoré doposiaľ návrat značky Nokia vyvolal. Je vidieť, že Nokia má v Českej republike a na Slovensku výlučnú historickú pozíciu, na ktorú hodláme v plnej sile nadviazať.“

Nokia 5

Smartfóny Nokia 3, Nokia 5 a Nokia 6 sa na Slovensku začnú predávať v júni. Odporúčané ceny pre jednotlivé smartfóny sú nasledujúce: Nokia 6 za cenu 249 €, Nokia 5 s cenovkou 199 € a Nokia 3 za 149 €.

Nokia 6