Úvod Zariadenia Asus ZenFone 3 Zoom vstupuje na trh. Láka na duálny fotoaparát a...

Asus ZenFone 3 Zoom vstupuje na trh. Láka na duálny fotoaparát a obrovskú batériu

3
© Asus

Asus nepatrí medzi najpreferovanejších výrobcov smartfónov, no na jeho nový ZenFone 3 Zoom sa určite oplatí pozrieť.

Asus ZenFone 3 Zoom je nasledovníkom línie smartfónov ZenFone Zoom, ktorú sme prvýkrát uvideli v roku 2015.

Už názov smartfónu naznačuje, na akú vlastnosť sa zameriava. Mobilná fotografia už dávno ovládla sociálne siete a obrazovú komunikáciu medzi používateľmi.

So smartfónom Asus ZenFone 3 Zoom by sme mali zhotoviť nadštandardne kvalitné snímky, o čom vypovedá použitie 12 Mpx duálneho snímača. Jeden z fotoaparátov sa pýši nízkou svetelnosťou f/1.7 a širokouhlým 25 mm objektívom.

Druhý z dvojice snímačov (tiež 12 Mpx) má 59 mm objektív, 2,3-násobné optické priblíženie a až 12-násobné digitálne priblíženie. Nechýba optická a ani digitálna stabilizácia obrazu. Asus ďalej hovorí o snímaní v bezstratovom RAW formáte a zázname 4K videa.

Plnohodnotný manuálny režim fotoaparátu pre zmenu uspokojí náročnejších používateľov a nadšencov fotografie.

Asus ZenFone 3 Zoom
© Asus

Smartfón je dobrý dovtedy, dokedy mu vydrží batéria. Ani s týmto aspektom by nemal byť problém. Doslova obrovská 5000 mAh batéria sa vtesnala do tela, ktoré je ešte o tri milimetre štíhlejšie (7,99 mm), ako predošlá generácia smartfónu.

Asus ZenFone 3 Zoom disponuje tzv. reverzibilným 1A nabíjaním. To znamená, že smartfón môže poslúžiť ako power banka pre iné zariadenia, napríklad akčné kamery alebo Bluetooth slúchadlá.

Ďalšie parametre

Ostatné parametre sú viac menej obvyklé. 5,5-palcový displej s FHD 1080p rozlíšením je vyrobený AMOLED technológiou, na palube nájdeme tiež 3 GB kapacitu operačnej pamäte alebo 32 GB úložisko.

O výkon sa bude starať skvelý čipset Snapdragon 625, ktorý predstavuje rozumnú voľbu medzi optimálnym výkonom a nezdrvujúcou energetickou náročnosťou. Osvedčil sa napríklad v smartfóne Moto Z Play.

Pracovať budeme s verziou Android 7.0 Nougat, ktorá bude prekrytá nie zrovna dobre hodnoteným používateľským prostredím Zen UI.

Asus ZenFone 3 Zoom
© Asus

Cena a dostupnosť

Asus ZenFone 3 Zoom sa konečne objavil v ponuke najväčších medzinárodných predajcov.

Amazon hlási cenu 329 dolárov, teda približne 302 eur. Konkurenčný BestBuy ponúka Asus ZenFone 3 Zoom s rovnakou cenou. O dostupnosti pre našu krajinu zatiaľ informácie nemáme. Prinesieme ich hneď, ako ich získame.

Ak bude Asus ZenFone 3 Zoom dostupný aj u nás, čo si myslíme, že bude, cena bude vyššia ako jej dolárový ekvivalent. Malo by ísť ale o jej mierne navýšenie.

Všetky detaily nájdete na oficiálnej stránke výrobcu Asus v >tomto odkaze<.